ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА СА ИГРАЧЕМ ВИШЕ: Црвено-бели одржавају корак са Партизаном!

А. Илић

12. 02. 2022. у 19:01 >> 17:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су Чукарички 3:0 (1:0) у 22. колу Суперлиге Србије. Уводни гол постигао је Милан Павков. Потом новајлија Охи и Александар Драговић.

Добар ритам виђен је на почетку меча. Прву озбиљнију прилику чекали смо до 15. минута, тада је Петровић фантастично реаговао на шут Милана Родића.

Ипак, након два минута није успео тако добро да одреагује голман Чукаричког. Милан Павков је одлично шутирао са ивице шеснаестерца након што је Звезда на половини терена дошла до лопте.

Стрелац гола се у 19. минуту сударио са Ибрахимом Ндиајеом, те је крваве главе напустио терен и место уступио Ришаиру Живковићу.

Могао је Чукарички до изједначења у 24. минуту, Рогановић је фантастично упутио ударац, ударила је лопта на путу ка голу Санога и завршила на пречки.

Имао је Стефан Ковач лепу шансу за изједначење у 48. минуту, али је погодио Страхињу Ераковића. Десет минута касније изнова прети Чукарички, овога пута из корнера. Фантастичан центаршут Чоловића након корнера, Шапић је тукао главом, тик крај гола Милана Борјана.

Од 68. минута Чукарички је играо без Уроша Дрезгића, добио је фудбалер Чуке други жути картон након старта над Иванићем.

Други гол чекали смо до 75. минута. Катаи и  Иванић комбиновали су по левој страни, лопта на крају долази до Охија на ивици петерца за 2:0.

Четири минута касније и Драговићсе уписао у стрелце након прекида за коначних 3:0 на уводу у пролећни део сезоне. Танасијевић је фаулирао Родића, Катаи је послао оштру лопту коју је спремно дочекао Драговић.

ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ 3:0 (1:0)

(Павков 17', Охи 76', Драговић 80')

90'+2 Крај меча

81' Мирко Иванић место је уступио Фелипеу Фалку, Саного је уступио место Николи Станковићу, а Мотика је у игру ушао умесот Катаија.

80' Гол! Драговић се одлично снашао из прекида за 3:0.

77' Жути картон добили су Борјан и Стевановић због чарки на терену.

76'  Гол! Лепа шанса за Звезду, Катаи и  Иванић комбиновали су по левој страни, лопта на крају долази до Охија на ивици петерца за 2:0.

71' Страхиња Танасијевић је ушао у игру уместо Чоловића.

70' Иванић је добро шутирао, још боље реагује Петровић.

68' Урош Дрезгић је добио црвени картон након старта над Мирком Иванићем. Чукарички је наставио са играчем мање на терену!

63' Ковач је место уступио Кајевићу, док је Срнић код домаћина ушао уместо Канге.

60' спао је ритам игре, занимљиво је да Чукарички сада контролише игру и посед, покушавају гости да дођу до прилике да угрозе Звезду. Ковач је имао прилику након пригравања Ракоњца, одбрана одлично реагује.

58 'Фантастичан центаршут Чоловића након корнера, Шапић је тукао главом, тик крај гола Милана Борјана.

55' Званичан податак са стадиона Црвене звезде јесте да меч са трибина посматра 18638 навијача.

48' Стефан Ковач је био сам, лопта га је пронашла, а он је при шуту погодио Страхињу Ераковића. Лепа прилика за госте.

46' У недостатку комуникације Шапића и голмана Петровића умало је до лопте дошао Охи, није успео најбоље да је захвати нападач Звезде, те је Петровић успео да интервенише.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45' - Крај првог полувремена. Звезда је била бољи ривал у уводу меча, а то је искористио Милан Павков за вођство Звезде у 17. минуту, имали су и гостујући играчи својих прилика, а најбоља је била из прекида када је Рогановић погодио пречку.

40' Врше играчи Чукаричког притисак на одбрану домаћина, а не иде им у прилог ни то што су навијачи упалили бакље те је видљивост пред голом Милана Борјана минимална у овим тренуцима.

33' Треба истаћи и новајлију Кристијана Пичинија који је неколико пута успео да направи проблем по десној страни Чукаричком, али највише што је успео, јесте да избори корнер.

32' Чукарички је заиграо знатно боље након примљеног гола, имали су и пречку из прекида, али је Звезда искусно оборила ритам.

27' Сада је јавну опомену добио и Срђан Мијаиловић, мораће он и Шапић доста опрезније да играју у наставку меча.

24' Фантастичан је био Рогановић из прекида. Шутирао је са велике удаљености. На путу ка голу погодила је лопта пречку, а пре тога Санога! Жути картон добио је Шапић због приговора, неког од играча Звезде је лопта погодила, само гол аут.

21' Ришарио Живковић заменио је повређеног Милана Павкова.

19' Сударио се стрелац гола Милан Павков са Ибрахимом Ндиајеом, те је крваве главе напустио терен, а Дејан Станковић морао да промени нападача.

17' ГОЛ! Милан Павков је одлично шутирао за вођство домаћина. Горостасни нападач постигао је осми гол у Суперлиги ове сезоне. Примио је нападач Звезде добру лопту и из срца шеснаестерца затресао је мрежу за 1:0.

15' Добар ритам игре за сада. Петровић је маестрално реаговао на шут искоса Милана Родића. Лепа прилика по левој страни за Звзеду, на крају се добро истакао голман Чукаричког.

9' Чукарички за сада делује доста неорганизовано, имају изабраници Саше Илића доста проблема да задрже лопту, док ривал игра високи пресинг пред противничким шеснаестерцем.

5' Врши звезда притисак на задњу линију Чукаричког, те им доста отежавају пренос лопте своје половине, а пулени Дејана Станковића користе прилику по боковима, за сада се Чукарички добро брани.

2' Миран почетак за сада. Два пута је Звезда по боковима покушала. Играју црвено-бели са двојицом нападача. У тиму по први пут заједно играју Милан Павков и Охи.

1' Утакмица је почела са пет минута закашњења, први напад имали су играчи Црвене звезде.

УОЧИ МЕЧА

САСТАВИ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЧУКАРИЧКИ

Стадион: Рајко Митић

Судија: Ненад Минаковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-4-2): Борјан – Пичини, Ераковић, Драговић, Родић – Саного, Канга, Иванић, Катаи – Павков, Охи.

ЧУКАРИЧКИ (4-3-2-1): Петровић – Стевановић, Шапић, Дрезгић, Рогановић – Ковач, Мијаиловић, Лукић – Чоловић, Ндијаје – Ракоњац.

Партизан је у Нишу савладао Раднички 0:2.

Кортео и бакљада навијача кроз Београд пред утакмицу.

Тренер Дејан Станковић најавио је меч:

– Не можемо у овом моменту да рачунамо на Николића, на нашу велику жалост, повреду дуго вуче, нисмо успевали да је санирамо, увек му се враћала код било ког контраста, лакшег ударца или јаког шута. Увек му се враћао бол и спречавао га је да тренира. Опција се пронашла, он ће вероватно отићи у Француску на малу интервенцију. Поред њега је Станић задобио дисторзију чланка, пре два дана на тренингу, доста је јака, тако да ћемо са њим још видети. Остали су хвала Богу здрави, идемо, почиње нешто најлепше, првенство које ће у најмању руку бити занимљиво, биће то једно лепо пролеће – истакао је Станковић.

Истакао је Станковић да ће црвено-бели у сваки меч улазити као да је реч о финалу.

– Биће тешко остварити свих 16 победа, али није немогуће. Тако ћемо се спремати, као што сам рекао на нашем окупљању и сваки дан смо о томе причали И на такав начин смо се и припремали. Одрадили смо једне од најбољих припрема од када сам у клубу, са тог аспекта су момци двеста посто спремни и у глави и физички, тако да ће свака утакмица бити спремана посебно и свака ће бити као да је финале, јер ми немамо шта да изгубимо.

Шеф стручног штаба Чукаричког рекао је да нема дилему ко има улогу фавориту, али да је управа клуба захтевала јаке противнике на припремама у Турској како би се што боље припремили за овај меч. Такође похвалио је тренера Дејана Станковића, као и његову екипу која има веће амбиције од Чуке, али и већи буџет.

Чукарички је у прелазном року напустио најбољи стрелац Ђорђе Јовановић.

- Још раније сам причао о квалитетима Јовановића, играли смо заједно, дуго га познајем и тврдим да је био најбољи играч на тој позицији у Суперлиги, са невероватним осећајем за гол и сјајном реализацијом. Али, екипа се не састоји од једног играча и не сме да зависи од појединаца - рекао је Илић.

Звезда је друга на табели са 54 бода, пет мање од водећег Партизана, док је Чукарички трећи са 38 бодова.

У првој првенственој утакмици фудбалери Звезде победили су екипу Чукаричког са 2:1.

БОНУС ВИДЕО: ДЕВОЈЧИЦЕ ЖЕЛЕ ДА ИГРАЈУ ФУДБАЛ: Тим менаџерка женске фудбалске селекције Бојана Веселиновић

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17