ПАЛМЕИРАС У ФИНАЛУ: Бразилци ће се борити за трофеј, чека се Челси (ФОТО/ВИДЕО)

08. 02. 2022. у 21:52

ФУДБАЛЕРИ Палмеираса пласирали су се у финале Светског клупског првенства, пошто су овог уторка у Абу Дабију савладали египатски Ал Ахли 2:0.

Бразилски тим је оправдао улогу фаворита на овом сусрету и дошао је у ситуацију да се бори за трофеј.

Палмеирас је до предности стигао преко Рафаела Веиге у 39. минуту. Добио је сјајну лопту у простор и из те позиције му није било тешко да савлада Алија Лотфија. То је уједно био и једини погодак у првом делу сусрета.

Други гол био је дело Дудуа у 49. минуту који је искоса са десне стране закуцао лопту у мрежу ривала. Занимљиво они су један другом асистирали за поготке.

Шампион јужноамеричке Лиге шампиона ће у мечу за пехар играти са победником другог полуфинала у којем се сутра састају Челси и Ал-Хилал из Саудијске Арабије.

БОНУС ВИДЕО: ЧЕKА НАС ПАKЛЕНИ ФЕБРУАР: Тренер Партизана Станојевић о наставку сезоне