ПОТЕРА СЕ НАСТАВЉА: Челси добио Тотенхем у дербију, опет! (ВИДЕО)

23. 01. 2022. у 19:58

ЧЕЛСИ је у дербију 23. кола Премијер лиге савладао градског ривала из Лондона, екипу Тотенхема, са 2:0 на "Стамфорд бриџу".

Tanjug/AP

После два ремија и пораза у прве три овогодишње првенствене утакмице, "плавци" су изнова надиграли "певце" и наставили трку са Ливерпулом који је и даље други, али само са бодом више од Челсија. Истина, уз два одиграна меча мање.

После десет мечева, Антонио Конте је доживео први пораз на клупи Тотенхема, који је сада седми са 36 бода, што је за два мање од Манчестер јунајтеда који је четврти, али који је одиграо две утакмице више.

Трећи пут у размаку од 18 дана Челси је савладао градског ривала (у Лига купу је било 2:0 и 1:0), а овога пута је све решио почетком другог полувремена.

Најпре је у 47. минуту Хаким Зијех сјајним потезом, са око 20 метара, донео "плавцима" предност, а осам минута касније главом је Тијаго Силва спровео асистенцију Маунта у недостижних, и коначнх, 2:0.

На табели Премијер лиге Манчестер сити води са 57 бодова (из 23 меча), следе Ливерпул са 48 (22), Челси са 47 (22), Манчестер јунајтед са 38 (22), Вест Хем са 37 (23), те Асаренал (21 утакмица) и Тотенхем (20) са по 36.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама