ФУЛАМ ГАЗИ И БЕЗ МИТРА: Србин није тим

23. 01. 2022. у 17:36

НЕМА Александра Митровића у тиму Фулама, али нема ни проблема за "котиџере". Клуб из Лондона је смањио рафалну паљбу после 19 голова у претходне три утакмице, ипак и три постигнута гола на гостовању Стоуку била су довољна за победу и бег на осам бодова предности у односу на другопласирани Борнмут - 2:3 (1:2).

Стратег Фулама није могао да рачуна на Александра Митровића и Вилсона, због како се спекулисало на друштвеним мрежама, заражености короном. И тако десетковани "котиџери" су успели да дођу до треће узастопне победе. Већ на истеку два минута игре на семафору је стајало 1:1, да би до полувремена Карваљо донео предност гостима. Бејкер се у 58. минуту побринуо за изједначење Стоука, да би Кордова Рид у 72. постигао победоносни гол.

Други Србин у Чемпионшипу Вељко Пауновић наставио је да посрће са Редингом, па му се после пораза на домаћем терену од Хадерсфилда (3:4) дрма клупа. Четврти везани неуспех оставио је Рединг на позицији изнад зоне испадања с тим што Пауновићев тим сада има три бода више од Питербороа и две утакмице мање.

У елитном рангу Енглеске је највише узбуђења било на "Олд Трафорду". Манчестер јунајтед је пружио још једну бледу партију против Вест Хема, али се спасилац у лику Маркуса Рашфорда појавио у трећем, последњем минуту надокнаде времена. Када се чинило да се Рангников тим враћа у мод лоших резултата Роналдо је проиграо Каванија, овај заврнуо лопту на петерац где је потпуно сам остао Рашфорд и погодио за капитални минималац. "Ђаволи" су овом победом прескочили "чекићаре" и избили на четврто место које води у Лигу шампиона.

НЕМА среће у плавом делу Ливерпула и после смене Рафе Бенитеза. Евертон је претрпео и трећи узастопни пораз у Премијер лиги, а јуче им је меру узела Астон вила. Екипа Стивена Џерарда, којем је ово вероватно једна од најслађих победа у лиги је славила голом Буендије у трећем минуту надокнаде првог полувремена. После тога је дошло до инцидента, Буендију је неко из публике погодио пластичном флашицом у главу.