НЕ ИДЕ БЕЗ ВЛАХОВИЋА: Фиорентина ремизирала са Каљаријем, Радуновић одбранио пенал (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

23. 01. 2022. у 15:28

ФИОРЕНТИНА је одиграла нерешено - 1:1 против Каљарија у гостима у 23. колу Серије А. На овој утакмици се видело колико проблема има "виола" у нападу када не игра Душан Влаховић.

Стрелац 17 голова у шампионату Италије пропустио је меч на Сардинији због позитивног теста на вирус корона.

Што се утакмице тиче, била је и више него занимљива и садржајна. Узбуђења су почела већ у 8. минуту када су гости изнудили једанаестерац. У одсуству српског репрезентативца лопту је на белу тачку наместио Кристијан Бираги, али је сјајно реаговао Србин на голу Каљарија Борис Радуновић и оставио мрежу нетакнутом.

Домаћин је био тај који је први дошао до предности. Играо се 47. минут када је Жоао Педро погодио за радост свих на "Сардења арени". Екипи Валтера Мацарија је посао додатно био олакшан када је Алваро Одриозолоа у 65. минуту добио црвени картон.

Детаљ са утакмице Каљари-Фиорентина/FOTO: AP/Tanjug

Стралац првог гола за Каљари могао је да реши питање победника у 68. минуту. Ипак, његов покушај са 11 метара зауставио је Терећијано и оставио тим из Фиренце у животу.

Иако са играчем мање на терену Фиорентина је успела да дође до изједначења, а стрелац поготка био је Рикардо Сотил.

До краја утакмице није било промене резултата, па је ово био трећи меч у последња четири у којима екипа Винћенца Италијана није победила.

Никола Миленковић је за госте одиграо цео меч, Матија Настасић је ушао у првом минуту надокнаде, док је Алекса Терзић меч преседео на клупи.

Каљари након ремија заузима 18. место на табели са 17 бодова, Фиорентина је шеста са 36.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44