ЕНГЛЕСКА У ЧУДУ: На једном мечу надокнада 27 минута, на другом играчи погођени флашама

23. 01. 2022. у 09:14

ЕНГЛЕСКИ фудбал је имао баш бурну суботу.

Tanjug/AP

Нарочито због дешавања на две утакмице.

Најпре је меч између Брентфорда и Вулверхемптона прекинут је у првом полувремену на више од 16 минута, а играчи су послани у свлачионице након што се на стадиону после пола сата игре појавио – дрон.

Како јавља "Слободна Далмација", после почетне збуњености услед појаве дрона изнад игралишта "Брентфорд комјунути стадиона", погледа у небо свих актера према „уљезу”, судих Питер Бенкс је играче послао у свлачионице.

Када је „НЛО” нестао, фудбалери су се вратили на терен, а након поновног загревања сусрет је настављен. С обзиром на да је у првом полувремену догодио и судар главама двојице играча који су морали да буду замењени, први део утакмице имао је чак 27 минута судијске надокнаде времена! Притом, сударили су се саиграчи из домаће екипе, Рико Хенри и Матиајс Јенсен...

Иначе, у другом полувремену је било "само" девет минута надокнаде, а гости су на крају победили са 1:2.

Tanjug/AP

Са друге стране, на мечу Евертона и Астон Виле (0:1) два играча гостију су пластичним флашама погођени у главу.

Код прославе победничког гола Емилијана Буендије, погођени су Лука Дињ и Мети Кеш.

Дињ је, иначе, до пре две седмице био управо играч Евертона. Срећом по обојицу, могли су да наставе утакмицу након указивања помоћи, а Евертон је по завршетку меча саопштио да је један навијач ухапшен на основу видео-снимка инцидента.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33