"ЕЛ КЛАСИКО" ОПРАВДАО ОЧЕКИВАЊА: Реал после продужетка победио Барсу и бориће се за трофеј Суперкупа Шпаније (ВИДЕО)

УТАКМИЦА Реал Мадрид - Барселона испунила је сва очекивања. "Краљевићи" су ти који су се на крају радовали, пошто су победили после продужетака са 3:2 у полуфиналу Суперкупа Шпаније одиграном у Саудијској Арабији.

ЕЛ КЛАСИКО ОПРАВДАО ОЧЕКИВАЊА: Реал после продужетка победио Барсу и бориће се за трофеј Суперкупа Шпаније (ВИДЕО)

FOTO: AP/Tanjug

Уживала је публика "Кинг Фахд Интернешнол" стадиону и "Ел Класико" је испунио очекивања свих љубитеља најважније споредне ствари на свету. На утакмице се и долази због голова и лепих потеза, а вечерас их је било чак пет.

Одлучио је Ћави да у првих 11 уврсти новајлију Ферана Тореса који је одиграо прво полувреме и видело се да ће му требати још времена да достигне жељени ниво форме и покаже зашто је доведен из Манчестер ситија.

Изабраници Карла Анћелотија су кренули од старта меча са нападима и такав стил им се исплатио. Играо се 25. минут када је Реал повео. Серхио Бускетс је био неопрезан, изгубио је лопту на средини терена, искористио је то Карим Бензема који је одлично проиграо Винисијуса Жуниора и он је одлично шутирао левом ногом, те матирао Тер Штегена.

Каталонци су успели да поравнају резултат до одласка на одмор. Срећно се лопта одбила до Лука де Јонга који је имао доста среће и уз помоћ стативе донео изједначење Барселони.

"Краљевски клуб" је други пут до вођства дошао у 72. минуту преко Карима Бенземе. Његов први покушај је успео да заустави Немац, али није други.

Све је ишло ка томе да ће Реал пети пут узастопно победити великог ривала после 90 минута фудбала. Ипак, да тако не буде побринуо се повратник на терену, суперталентовани Ансу Фати. Барселона је извела брз корнер, одличну лопту је у казнени простор послао Ђорди Алба, а десетка Каталонаца главом са пет метара савладао Тиба Куртоу.

До краја није било промене резултата, па је морало да се одигра додатних 30 минута у којима се боље снашао Реал.

Мадриђани су били ти који су и трећи пут повели на овој утакмици. Извели су фантастичан контранапад који је поготком крунисао Феде Валверде и испоставило се поставио коначан резултат сусрета.

То није био крај узбуђењима. Оба тима су у 121. минуту могла до погодака. Најпре су "маказице" Фатија завршиле мало поред стативе, а стопостотна шанса Родрига поред гола Каталонаца.

Треба напоменути да је српски репрезентативац Лука Јовић тријумф саиграча посматрао са клупе за резерве.

Реал ће се у мечу за трофеј борити против победничка меча Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао. Тај дуел на програму је сутра од 20 сати.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПАРТИЗАН УЧИ НА СВОЈИМ ГРЕШКАМА: Три бода против Шапчана су императив за црно-беле

ПАРТИЗАН УЧИ НА СВОЈИМ ГРЕШКАМА: Три бода против Шапчана су императив за "црно-беле"

НАКОН што је у првом колу испустио победу против Земуна, Партизан не сме себи дозволити да и против Мачве којој гостује у другом колу Суперлиге Србије остане без читавог плена (21.00).

26. 07. 2026. у 07:00

АЈАКС НЕ ПРАШТА ПРОМАШАЈЕ! Војводина се херојски држала, али је четвороструки првак Европе делио лекције на „Карађорђу“!

АЈАКС НЕ ПРАШТА ПРОМАШАЈЕ! Војводина се херојски држала, али је четвороструки првак Европе делио лекције на „Карађорђу“!

Фудбалери Војводине поражени су од голандског Ајакса резултатом 1:4 (1:2), у првој утакмици другог кола квалификације за Лигу конференција.

23. 07. 2026. у 21:53

Коментари (0)

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена