БАРСЕЛОНА ИЗБЕГЛА БРУКУ: Каталонци се мучили против трећелигаша!"

05. 01. 2022. у 21:54

ФУДБАЛЕРИ Барселоне важили су за гиганта светског фудбала, данас се све више пишу текстови о томе како се посрнули великан мучи против "малих" клубова. Тим из Каталоније обезбедио је пласман у осмину финала Купа краља тако што су савладали Линаресу са 2:1 тек након преокрета у другом полувремену.

БАРСЕЛОНА ИЗБЕГЛА БРУКУ: Каталонци се мучили против трећелигаша!

Домаћин је повео у 19. минуту голом Уга Дијаза главом из тешке позиције, Нето је био немоћан да заустави незгодан ударац нападача.

Цело прво полувреме било је очајно за тим Ћавија Ернандеза и у наставку је било неопходно искупљење како би се спречио болан старт 2022. године.

Ћави је већ на старту другог полувремена извршио троструку измену убацивши у игру Френкија де Јонга, Ђерара Пикеа и Усмана Дембелеа.

Управо је Дембеле, о коме се писало у претходних десетак дана најинтезивније у Каталонији, изједначио резултат у 63. минуту након сјајног отварања и изузетно прецизног ударца.

Потпуни преокрет уследио је само шест минута касније када је Феран Ђутла сјајно погодио десни угао гола Линареса.

Деловало је да се игра домаћих употпуности распала, међутим већ у 75. минуту Кристијан Караседо погодио је пречку, а три минута касније и Дембеле је погодио оквир погодио оквир противничког гола.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама