КАКАВ ПОЧЕТАК 2022. ГОДИНЕ: Пенал, црвени, туча и гол у надокнади! Арсенал се самоубио!

01. 01. 2022. у 15:43

ЗА љубитеље фудбала Нова година није могла да почне боље. Арсенал је показао да је лош период иза њега, али је уз доста узбуђења изгубио од 2:1 против Манчестер ситија

Општи је утисак да је Арсенал могао више у овом мечу, а једини гол постигао је Букајо Сака у 31. минуту. Фантастичним ударцем савладао је Едерсона.

Лудило је на терену виђено у другом полувремену.

Ерон Ремсдејл капитулирао је у 55. минуту. Бернардо Силва је успео да "заломи" Гранита Џаку у шеснаестерцу Арсенала. Након прегледа ВАР снимка досуђен је пенал иако је Атвел првобитно сигнализирао да се игра настави. Стрелац гола са "беле тачке" био је Ријад Марез.

Свега неколико минута касније Габриел зарадио други жути картон, чиме је Атвел поново скренуо пажњу на себе, па би овај судија могао да буде и највећи кривац зашто је Арсенал доживео пораз.

Држале су се Топџије до самог краја, када је наизглед безазлену лопту Де Брујнеа прво шутнуо Ајмерик Лапорте, а до ње је дошао Родри и са седам метара је матирао Ремсдејла за славље Ситија.

БОНУС ВИДЕО: Ексклузивно - новогодишњи интервју председника Вучића за "Новости"