ПОСЛЕДЊИ МЕЧ У 2021: Валенсија треба да одбије да икада више игра фудбал за нову годину (ВИДЕО)

31. 12. 2021. у 21:25

СПУШТЕНА је завеса на фудбалску 2021. последњом утакмицом која је у оквиру пет највећих лига Европе одиграна пред сам завршетак 31. децембра.

Твитер / LaLigaEN

На "Местаљи" су се у 19. колу састали Валенсија и Еспањол, а иако је домаћин водио до 83. минута, на крају је изгубио.

Домаће "слепе мишеве" је у вођство довео Алдерете у 51. минуту, да би у поменутом 83. пенал, уз добијање другог жутог картона, скривио Валенсијин Дуро.

И, не само да је једанаестерац успешно извео Де Томас, већ је два минута пре краја Жофре идеално центрирао, а Еспањолу победу од 1:2 донео Пуадо.

Еспањол је тако прекинуо црну традицију јер није победио на "Местаљи" у последњих 12 првенствених мечева на том стадиону (од тога је десет пута изгубио), а Валенсија је чак пети узастопни пут изгубила "новогодишњи меч", па би руководство клуба могло да размисли да ли да "пристаје" да убудуће игра 31. децембра.

Што се табеле Примере тиче, у 2022. годину као лидер улази Реал Мадрид са 46 бодова, али и утакмицом више од најближих пратилаца - Севиље која има 38, Бетиса (33), Рајо Ваљекана (30), Атлетико Мадрида и Реал Сосиједада (по 29).

Валенсија дели седму позицију с Барселоном, која је такође скупила 28 бодова, а два мање има деветопласирани Еспањол.

БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...