КАВАНИ СПАСАО ЈУНАЈТЕД: Њукасл водио, Јунајтед се мучио, али избегао пораз (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

27. 12. 2021. у 23:04

МАНЧЕСТЕР јунајтед ремизирао је са Њукаслом 1:1 на "Сент Џејмсис Парку" у 19. колу Премијер лиге.

Дуго "црвени ђаволи" нису играли. Утакмице против Брентфорда и Брајтона су биле одложене због проблема са корона вирусом. Све то као да је оставило трага на изабранике Ралфа Рангника који нису успели да победе један од најслабијих тимова лиге.

"Свраке" су до ове утакмице имали само један тријумф, примили су чак 41 гол, али све то није било довољно гостима да дођу до победе. Шта више тим Едија Хауа у већем делу сусрета је био бољи ривал.

У поставу Јунајтеда се након паузе због повреде вратио Рафаел Варан и француски штопер је био кривац за гол који је постигао Алан Сент-Максиман већ у 7. минуту.

СТРЕЛАЦ Сент-Максимен у дуелу са Мегвајером/FOTO: AP/Tanjug

Нису Хари Мегвајер и другови успели да озбиљније запрете Мартину Дувравки у првом делу сусрета, па је Њукасл на велики одмор отишао са минималном предношћу.

Немачки стручњак направио је две промене на старту другог полувремена и испоставило се да је погодио. У игру су ушли Единсон Кавани и Џејдон Санчо, а утакмица је била готова за Мејсона Гринвуда и Френа.

Управо је Уругвајац био тај који је постигао гол за "црвене ђаволе". Играо се 71. минуту када је лопту са десне стране по земљи послао Диого Дало, на њу је натрчао искусни нападач чији је први покушај био изблокира, али не и други, па су гости на време успели да поравнају резултат.

Могао је Њукасл на крају до сва три бода. Најпре је Џејкоб Марфи погодио стативу, да би потом Давид де Хеа фантастично одбранио ударац Алмирона са ивице казненог простора у 89. минуту.

До краја утакмице вреди истаћи кикс голмана домаћина који на сву срећу није кажрен поготком, а могао је само да је Бруно Фернандеш био присебнији.

Јунајтед је сада седми на табели са 28 бодова, док је Њукасла на 19. месту са само 11 бодова и иза њих је једино Норич са 10.

БОНУС ВИДЕО: ЗЛАТНА ЛОПТА ФСС: Душан Тадић прима признање од ФСС

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00