НАЈЛУЂИ МЕЧ: Једни хтели да дају и гол и ауто-гол, други бранили обе мреже "по цену живота" (ВИДЕО)

Д. Н.

25. 12. 2021. у 18:33

НАЈЛУЂИ фудбалски меч свих времена и нема претерану конкуренцију по том питању.

НАЈЛУЂИ МЕЧ: Једни хтели да дају и гол и ауто-гол, други бранили обе мреже по цену живота (ВИДЕО)

Година - 1994.

Такмичење: Карипски куп.

Актери најлуђе фудбалске утакмице свих времена су репрезентације: Барбадос и Гватемала.

Правила су те године подразумевала нешто невиђено: ако нема победника у мечу у групи после 90 минута, играју се продужеци с тим да сваки гол у продужетку се рачуна двоструко. Нпр. 1:1 је после 90 минута, па ако неко да два гола у продужецима, победио је са 5:1.

Читава заврзлама је настала када су одиграна прва два, од три меча у групи 1, у којој је Порторико савладао екипу Барбадоса са 1:0, а Гранада (уз гол у продужецима) победила Порториканце с 2:0. Стање на табели, пред завршни меч у коме су играли Барбадос и Гранада, било је такво да Гранада има три бода уз гол-разлику 2:0, Порториканци такође три бода али гол-разлику 1:2, док је Барбадос био без бодова, уз гол-разлику 0:1, па га је на прво место, једино које води даље, водила искључиво победа са бар два гола разлике.

И, испрва је све деловало идилично за момке с Барбадоса, који су повели са 2:0 против Гранаде, која се нашла пред испадањем, али је некако успела да смањи заоастатак и у финшу меча је ситуација била следећа:

Гранада је и поред актуелних 2:1 за ривала и даље била прва и тиме пролазила даље, па је Барбадосу остало да или некако постигне трећи гол или... да се догоди нешто невероватно: да Барбадос (намерно или случајно) испусти гол предности, а онда да у продужетку постигне "гол који важи двоструко" и тиме прође даље. И, видевши да им је у 85. минуту остало премало времена да пронађу рупу у супарничком бедему, фудбалери Барбадоса су решили да намерно затресу своју мрежу и тако дођу до додатних 30 минута игре када ће имати далеко више времена да дају "двојку".

Пред вама је снимак на коме можете да видите и како је изгледао аутогол Барбадоса, али оног чега нема на овом снимку чини целу ситуацију комичинијом од свих других у фудбалу.

Када су репрезентативци Гранаде видели шта је ривал урадио, а нису им се баш играли продужеци, решили су да и они дају аутогол, пошто би тако губили с 3:2, а тај пораз би им одговарао. Али, Барбадос се са тим није мирио. Кад год би Гранада хтели да затресе своју мрежу, супарници би их у томе спречавали. Или, када год би Гранада јурцала да на другој страни терена дође голом до победе, и у томе би их играчи Барбадоса спречавали.

Барбадос је, неким чудом, спречио ривале и да дају гол и да дају аутогол у поменутих пет завршних минута другог полувремена, па су на ред дошли продужеци.

И, управо је Барбадос, који је аутоголом изборио додатних 30 минута игре с намером да у њима да "погодак који вреди двоструко", остварио своја надања - затресао је једном мрежу Гранаде и победом од 4:2 освојио прво место у групи.

Иначе, славље које се тада десило није се "пренело" и на завршни турнир Карипског купа. Барбадос је у потоњој четвртфиналној групи био без победе у три одиграна меча и остао је без полуфинала, а титулу је освојио Тринидад и Тобаго победом над Мартиником од 7:2.