СТИЖУ ХАЛАНД, ИБРА... Орлове у Лиги нација очекују екипе са пакленим шппицевима

Ђ. САМОИЛОВИЋ

18. 12. 2021. у 08:00

ГРУПА - најтежа могућа. Очекивања? У складу са последњим резултатима. Дакле, пуцамо на сами врх. Србија ће током јуна и септембра 2022, у и даље "младом" УЕФА такмичењу, Лиги нација, играти у групи против Норвешке, Шведске и Словеније. Дуеле са Скандинавцима и "дежелом", селектор Драгана Стојковић Пикси ће искористити као најозбиљије провере пред одлазак на Мундијал у Катару, крајем године.

СТИЖУ ХАЛАНД, ИБРА... Орлове у Лиги нација очекују екипе са пакленим шппицевима

ФОТО: АП

Наведене окршаје, људи ће најпре и гледати кроз призму окршаја страшних нападача које имају све четири селекције.

Наше узданице, ако не буде неких промена - Душан Влаховић, Александар Митровић и Лука Јовић. Норвежане би требало да предводи "вундеркинд" светског фудбала, шпиц Борусије Дортмунд Ерлинг Халанд којег на лето сасвим извесно очекује прелазак у редове једног од највећих клубова на Старом континенту, а сама вредност трансфера биће преко 100 милиона евра. Осим Халанда, ту су и Александар Сорлот, као и Мартин Едегор.

Швеђане би требало да предводи времешни, али ништа мање него раније убитачни Златан Ибрахимовић, који одолева зубу времена на зеленом правоугаонику, упркос закораку у пету деценију на крштеници. Уз Ибру, адути "три круне" су и офанзивци Лајпцига и Јувентуса, Емил Форсберг и Дејан Кулушевски, као и млади центарфор Александар Исак.

Словенци, на папиру, "најтањи" ривали "орлова", све наде полажу у нападача Аталанте, Јосипа Иличића који је практично на заласку каријере доживео процват у редовима "богиње провенције", док ће највећа препрека Пиксијевој "навали" бити један од најбољих голмана на свету, "кец" Атлетико Мадрида Јан Облак.

Сам поглед на резултате жреба, говори да ће највероватније Србија и Шведска да се боре за прво место и промоцију у виши разред Лиге нација, Лигу А. Међутим, осим напредовања у новопеченом такмичењу, добар пласман у Лиги нација, гарантује и "падобран" у случају пропуста у квалификацијама за Европско првенство 2024, што је фудбалска репрезентација Србије већ једном искусила прошле године када је пораз од Шкота у финалу баража (претходно савладали Норвешку у полуфиналу) означио и наставак 20-годишњег поста када су у питању одласци на континенталне смотре наше селекције. 

ОД 2024. И ЈУЖНОАМЕРИКАНЦИ

АКТУЕЛНИ формат Лиге нација биће промењен, будући да ће од 2024. у овом УЕФА такмичењу играти и јужноамеричке репрезентације.

- Ово је последња Лига нација у овом формату. Имали смо састанак са конфедерацијом јужноамеричких земаља, од 2024. они ће нам се придружити - рекао је за пољске медије Збињев Боњек, потпредседник УЕФА.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза

Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза

МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.

27. 04. 2026. у 10:36

Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)

Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.

30. 04. 2026. у 19:38

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе