ЈОВИЋ У БУРИ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Реал добио Интер, туче на све стране, Милан испао! (ВИДЕО)

Д. Н.

07. 12. 2021. у 22:56

ЛУКА Јовић је са Реал Мадридом изборио прво место у групи Д Лиге шампиона, тиме и лакши жреб за нокаут фазу, за шта је заслужна била победа над Интером од 2:0 у шестом колу надметања по групама. Прошла су оба такмаца даље, не и Милан, који ће чекати неко друго европско пролеће, а њега су најавиле и неке немиле сцене на теренима, које су довеле и до искучења због физичких насртаја актера утакмица једних на друге.

Јовићеве бравуре против Реал Сосиједада биле су довољне да га, када је већ први избор за нападача, Карим Бензема, повређен, тренер Карло Анћелоти уврсти у стартну поставу против Интера, а Србин је против снажне одбране Италијана испрва имао само једну шансу.

Тада је, у првом полувремену, успео да умакне Шкринијару, али је искоса с леве стране погодио само спољни део мреже.

Било је то у 36. минуту, када је Реал увелико умирио почетне, прилично опасне нападе "неразура", али за разлику од Јовићевог шута, прецизнији је извео Тони Крос, који је у 17. минуту сјајним ударцем левицом са око 20 метара погодио даљи доњи угао.

Могло је да буде и 2:0 у 45. да је Родриго мало боље "нишанио" - погодио је стативу Интеровог гола.

Лука Јовић је у наставку добро проигравао саиграче који су се убацивали из "другог плана", то није искористио Родриго у 51. минуту, а и сам Србин је лукаво опробао ударац три минута касније, но добро постављени Хандановић онемогућио је погодак с леве стране у ближи угао.

Реал Мадрид је од 64. имао играча више, јер је Барела песниом ударио у ногу Милитаа који га је оборио у борби за лопту. Малтене је избила туча између њих двојице, умешали су им се и неки саиграчи (не и Лука Јовић), али је све ипак завршено без песничења...

За Јовића је меч био завршен у 78. минуту, када га је тренер Анћелоти, заједно са Родригом и Кросом, заменио свежим снагама (ушли су Асенсио, Валверде и Дијаз), а наш репрезентативац је добио аплауз мадридске публике.

Минут касније, Маркос Асенсио је фантастичним ударцем са левог угла казненог простора, погодио лоптом унутрашњу страну стативе и то тик испод пречке, а како је она одсела у мрежи - донео је недостижних 2:0 Реалу, тиме и прво место у групи.

За разлику од Интера, који је већ раније обезбедио пролазак даље, његов градски ривал, Милан, је испао са међународне сцене.

Росо-нери су дочекали Ливерпул са надом да ће се са треће позиције пробити испред Порта, али ни вођство голом Томорија у 29. минуту није им помогло: Црвени са "Енфилда" су преокренули, па погоцима Салаха у 36. и Оригија у 55, не само дошли до максималног учинка (свих шест победа), већ и помогли Атлетико Мадриду.

Екипа тренера Симеонеа је, наиме, победом над Портом од 1:3 (головима Гризмана у 56., Корее у 90. и Де Паула у 92. минуту, односно "утешним" Оливеире с беле тачке у 95.) прошла у шеснаестину финала Лиге шампиона као другопласирани из групе Б.

"Јорганџије" су то успеле иако су од 68. минута играле без искљученог Караска, што их није баш превише ослабило - јер је 200 секунди касније Портов Вендел искључен, а то је притом изазвало и мањи физички обрачун покрај аут-линије.

Због учешћа у сукобу ван игралишта, црвени картон је добио још један играч Порта, резервни голман Агустин Маркезин.

Раније током дана, ПСЖ је очекивано победио Клуб Бриж (4:1) и то уз по два гола Месија и Мбапеа, али је остао други и поред пораза Манчестер ситија од Лајпцига (2:1), који је у завршници имао играча више услед искључења Кајла Вокера у 83. минута. Мало пре тога, у 76, "грађани" су преполовили заостатак голом Махреза, али се испоставило да је "пролећни" саиграч Јовића у Ајнтрахту, Силва, поготком у 71. минуту већ био донео недостижну предност Лајпцигу који се као трећи сели у Лигу Европе.

На крају, иако је Борусија Дортмунд напунила мрежу Бешикташа (5:0, по два гола Халанда и Ројса), као трећа у групи напушта елитно надметање и иде у друго по снази, јер је друго место у групи Ц заузео Спортинг иако је изгубио са 4:2 од Ајакса за који није играо повређени Душан Тадић