КАД СРБИНУ "ПУКНЕ ФИЛМ": Сергеј нокаутирао "најдражег ривала", па искључен (ВИДЕО)

05. 12. 2021. у 19:14 >> 19:44

РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ Србије Сергеј Милинковић Савић поново је заблистао у дресу Лација, али је на крају врло изнервиран напустио терен услед искључења.

КАД СРБИНУ ПУКНЕ ФИЛМ: Сергеј нокаутирао најдражег ривала, па искључен (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Он је, наиме, постигао гол и забележио асистенцију на гостовању Сампдорији, и то већ у првом полувремену, да би у другом због неспортског понашања добио два узастопна жута картона.

Најпре је у седмом минуту Имобиле одузео лопту домаћинима, а када је то видео, "СМС" је почео да трчи по десном крилу. Капитен Лација је лопту додао лево од себе, Закањију, овај иделно упослио Србина који није часио часа већ левицом, "из прве" послао лопту у ближи  угао гола Сампдорије.

Када је Закањи десет мнинута касније асистирао капитену за 0:2, Сергеј је опет ступио на сцену.

Играо се 37. минут, а наш репрезентативац је кроз средину идеално упослио Имобилеа који је својим другим голом на мечу донео великих 0:3 Лацијалима пред одлазак на предах.

Милинковић Савић је тако наставио "терор" над Сампдоријом, против које је остварио учинак какав засад није успео ни против једног другог италијанског тима: у мечевима с Ђеновљанима, био је "крив" за четири асистенције и постигао четири гола.

Међутим, наш ас је у 67. минуту искључен када је, незадовољан што није досуђен прекршај над њим, одмах направио фаул, јавно је због тога опоменут, па је почео врло гласно да се буни.

Судија Фабри је "СМС"-у показао истог часа жути картон по други пут на овом мечу, тиме и црвени, па је при вођству од 0:3 српски фудбалер морао прерано у свлачионицу.

Лацио је до краја успео само да ублажи пораз: Габијадини је у 89. минуту поставио коначан резултат, 1:3.

Учинак Сергејa Милинковића Савића у Серији А

Сезона 2017/2018 12 голова - 3 асистенције
Сезона 2018/2019 5 голова - 3 асистенције
Сезона 2019/2020 7 голова - 4 асистенције
Сезона 2020/2021 7 голова - 9 асистенција
Сезона 2021/2022 5 голова - 5 асистенција

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45