БАЈЕРН ЈЕ ГАЗДА У НЕМАЧКОЈ: Левандовски бољи од Халанда, Баварци славили у дербију

Часлав Вуковић

04. 12. 2021. у 20:33

УТАКМИЦА Борусија Дортмунд - Бајерн оправдала је епитет дербија кола у Бундеслиги.

Тим из Минхена се на крају радовао - 2:3 и на тај начин јасно ривалима ставио до знања да је он газда у Немачкој, пошто се овим тријумфом зацементирао на првој позицији са 34 бода, четири више од "милионера".

Свега је било на овој утакмици - црвени картон, пет погодака, један преокрет. Јунак је био фантастични Роберт Левандовски који је још једном показао како фудбалско умеће поседује.

Почело је жестоко на обе стране. Већ у 5. минтуту домаћин је повео преко Џулијана Брандта, да би четири минута касније на семфаору писало 1:1. Стрелац је био сјајни Пољак коме је то био 16 гол у Бундеслиги.

Бајерн је у најбољем могућем тренутку стигао до предност. Играо се 44. минут када је Кингсли Коман погодио за вођство актуелног шампиона Немачке.

Није тај гол поколебао тим Марка Розеа који је кренуо по изједначење и до њега је стигао захваљујући Ерлингу Халанду који је тако вратио наду да Дортмунд може до целог плена.

Ерлинг Халанд/FOTO: AP/Tanjug

У 77. минуту поново је на сцену ступио Левандовски. Пољак је био прецизан са беле тачке и испоставило се да је то био последњи погодак виђен на "Сигнал Идуна Парку".

Само минут касније тренер "милионера" добио је други жути картон (оба због неспортског понашања), па је домаћин до краја утакмице био лишен помоћи шефа стручног штаба.

Бајерн у наредном колу дочекује Мајнц, док Дортмунд иде на ноге Бохуму.

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20