ШАМПИОНИ ПОСЛЕ ПОЛА ВЕКА: Спектакуларан преокрет Минеира за крај владавине Фламенга

03. 12. 2021. у 09:11

ФУДБАЛЕРИ Атлетико Минеира освојили су прошле ноћи прву титулу шампиона Бразила после 50 година, пошто су у гостима победили Баију са 3:2.

Атлетико је овом победом стигао до 81. бода и тако, два кола пре краја шампионата, стекао недостижних 11 бодова предности у односу на другопласирани Фламенго.

После првог полувремена без голова, Баија је повела са 2:0 головима Луиза Отавија у 62. и Жилберта четири минута касније, али је Атлетико преокренуо резултат за само пет минута.

Прво је Хулк смањио на 2:1 у 73. минуту са пенала, да би Кено са два поготка, у 74. и 78. минуту, решио питање победника на овом мечу.

Ово је тек друга титула првака Бразила у историји клуба, што је након утакмице прослављено на улицама Бело Хоризонтеа.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17