КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ОПЕТ РУШИ РЕКОРДЕ: Сјајни Португалац постигао 800. гол у каријери (ВИДЕО)

02. 12. 2021. у 23:12

КРИСТИЈАНО Роналдо обара рекорде и у 36. години живота (37 у ебруару!), а пошто је најавио да ће играти до 40. можемо само да се радујемо новим подвизима.

Фантастични Португалац постигао је 800. гол у професионалној каријери када је у 52. минуту утакмице Манчестер јунајтед - Арсенал (3:2) довео црвене ђаволе у вођство од 2:1.

Само 18 минута касније постигао је још један, којим је вратио предност Јунајтеду пошто је у међувремену Арсенал изједначио. Био је то 11. гол Роналда у другом мандату у Манчестеру, а претходно је за ђаволе постигао 118 до 2003. до 2009.

Највише голова постигао је за Реал Мадрид - 450, за репрезентацију Португалије 115, у дресу Јувентуса 101 гол, а за лисабонски спортинг још пет.

Осим Роналдовог заиста невероватног достигнућа, утакмицу на Олд Траорду обележио је и бизаран гол којим је Арсенал повео. После корнера са десне стане у гужви у петерцу Фред је ударио "свог" голамана Де Хеу који је пао и остао да лежи на голу.

Играчи Арсенала нису приметили да је голман Јунејтеда онеспособљен (или  нису желели да примете) па су наставили акцију из које је Смит роу погодио небрањену мрежу.

Судија Мартин Еткинсон није имао другог избора него да призна гол, јер Де Хеа није био фаулиран. Ипак, захваљујући Кристијану правда је задовољена а Манчестер ј. је стигао до прве победе на свом терену у Премијерлиги још од - септембра.

После 14. кола, Арсенал је пети са 23 бода, а Јунајтед седми са два бода мање.