ИВАНИЋ ДОНЕО ТРИ БОДА: Звезда минималцем савладала Вождовац (ФОТО/ВИДЕО)

Ч. Вуковић

01. 12. 2021. у 18:13

ЦРВЕНА звезда савладала је на свом терену Вождовац у одложеној утакмици 10. кола Суперлиге Србије. Једини погодак постигао је Мирко Иванић у 11. минуту.

Црвено-бели су оправдали улогу фаворита. Можда се очекивало да ће више лопти завршити иза леђа Милоја Прековића, али Дејану Станковићу је сигурно најбитније да су се освојила нова три бода.

Шампион Србије је од старта кренуо да напада и само 11 минута игре му је било довољно да дође до предности. Катаи је извео корнер, а Иванић био највиши у скоку. Био је то осми гол у Суперлиги момка из Бачког Јарка.

Наставила је Звезда да тражи други гол, али никако није успела да дође до њега. Дуго полувреме је било још боље за Милана Борјана и другове. Промашивали су Марко Лазетић, Александар Катаи у више наврата, Филипо Фалко... но мрежа "змајева" је остала нетакнута.

Црвено-бели су остали на другом месту на табели са 47 бодова, три мање од водећег Партизана.

Друго полувреме: Црвена звезда - Вождовац 1:0

90+4 - Крај утакмице!

85' - Каква прилика за Фалка. Натрчао је на одбијну лопту, али ју је из непосредне близине послао преко гола. Нема дилеме, морао је боље Италијан.

77' - Баш као против Спартака и на овој утакмици Фалко игра одлично. Нанизао је Италијан неколико играча Вождовца, одложио лопту до Катаија, а овај је поново промашио.

69' - Трећу промену је напрадио Дејан Станковић. Уместо Његоша Петровића на терен је ушао Ненад Крстичић.

62' - Добра прилика за црвено-беле. Катаи и Иванић су одлично комбиновалу. Звездина десетка је шутирала левом ногом са неких 14 метара, али се Прековић бацио и спречио шампиона Србије да дуплира предност.

58' - Управо је млади нападач домаћина напустио терен, заменио га је Милан Павков.

56' - Напада Звезда на старту другог полувремена. Лазетић и Катаи су могли да дуплирају предност, али до промене резултата није дошло.

46' - Почео је други део меча. Дејан Станковић је направио јенду промену. Из игре је изашао Ел Фарду Бен, а на терену је Филипо Фалко.

Прво полувреме: Црвена звезда - Вождовац 1:0

45'- Крај првог дела игре.

41' - Какву прилику за изједначење није искористио Пантовић. Добио је лопту на ивици казненог простора, није успео да је исконтролише онако како је желео, па је резултат остао непромењен.

33' - Могло је да буде 2:0. Бен је упослио Родића, овај лукаво из прве покушао да упосли Лазетића који је закаснио на лопту.

ДУЕЛ Страхиња Ераковић и Јустас Ласицкас/FOTO: M. Vukadinović

28' - Напада Звезда, тажи други гол, но за сада га још увек нема. Иванић највише прети, а могао је и Миловић да затресе сопствену мрежу, имао је среће Прековић, па до премен резултата није дошло.

11' - Повео је домаћин. Катаи је извео корнер, а Иванић одлично скочио и главом матирао голмана Вождовца. Сигурно да је за црвено-беле било важно да што пре "отворе" ривала и у томе су успели.

8' - Кренула је Звезда од старта да напада. Већ је извела два корнера. После другог је шутирао Родић главом, но није било опасности по Прековића.

3' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Уочи меча:

Црвено-бели желе да наставе низ победа у домаћем првенству, а Дејан Станковић није много калкулисао када је састав тима у питању. Од стандарних играча на клупи су остали Александар Драговић и Милан Павков, а место у стартних 11 уместо њих заузели су Страхиња Ераковић и Марко Лазетић.

Шампион Србије улази у овај меч како фаворит, али то ће морати да покаже на терену уколико жели да стигне до пете везане првенствене победе.

Звезда је била убедљива у последња два меча - 1:4 на "крову" и 6:0 на стадиону "Рајко Митић" где се игра и ова утакмица.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гобељић, Панков, Ераковић, Родић – Срнић, Петровић – Бен, Иванић, Kатаи – Лазетић.

ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Прековић – Ласицкас, Ивезић, Миловић, Хајдин – Пуртић, Ајдиновић – Милојевић, А. Kеита, Пантовић – Вујновић.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45