ЗВЕЗДА СИЛНА НА "МАРАКАНИ" Црвено-бели очерупали "голубове"

28. 11. 2021. у 16:23 >> 16:23

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде славили су против Спартака 3:0 на домаћем терену у 18. колу Суперлиге Србије.

ЗВЕЗДА СИЛНА НА МАРАКАНИ Црвено-бели очерупали голубове

Домаћин је одиграо сигурну и квалитетну утакмицу и то пар дана након победе над Лудогорецом. Спартак је примио ране голове на старту првог и другог полувремена, а домаћин је имао довољно квалитета да након та два задата ударца не дозволи ривалу да се врати у игру.

У 9. минуту право ни из чега Звезда је повела. Стефан Милошевић је направио фаул, прекид из пристојне удаљености извео је Ел Фарду Бен, који је фрнуски нациљао Милана Родића, а дефанзивац је имао лак посао да главом донесе вођство домаћину.

До краја полувремена пишемо још силовит ударац Мориса Абрахама, који је шутирао ван шеснаестерца, а Милан Борјан отклања опасност.

Дејан Станковић је на полувремену у игру увео Фелипеа Фалка, а он се одмах одужио асистенцијом. Ераковић је добро проиграо Италијана, који главом шаље лопту иза леђа одбране,  а Бен, који данас игра 150. меч користи простор да дуплира вођство чете Дејана Станковића.

Опробао је потом у 57. минуту Његош Петровић, а три минута касније и Фалко. Први је био непрецизан, а Дубљевић је код ударца Италијана одлично реаговао.

Још једном Звезда тресе мрежу у 63. минуту. Мирко Иванић по левој страни проналази Фалка је успео да затресе мрежу, а Ивковић је након прегледаног ВАР снимка поништио гол, засметао је фудбалер Звезде голману ривала.

Бен се искупио у 73. минуту. Бен је након неспоразума одбране гостију погодио празан гол. Дубљанић је истрчао, Бранковић је кренуо ка лопти, сударили су се, а ситуацију је искористио Бен за други гол!

До краја меча Звезда је мирно и искусно дуел привела крају и заслужено славила.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СПАРТАК 3:0 (1:0)

90+3' Тодороски је добро шутирао, брани Борјан.

90' Велика шанса за Лазетића који је отишао превише укосо те није успео да поред двојице дефанзиваца ривала упути лопту у празну мрежу.

85'  Гобељић је покушао по левој страни, изгубио је лопту Иванић га спасава, траје напад већ неколико минута по левој страни, а на крају Спартак успева да се одбрани. Мирно Звезда приводи меч крају.

77' Иванић је шутирао, није био прецизан. Његов покушај са ивице шеснаестерца пролази крај гола.

71' Катастрофа Спартака, Бен је након неспоразума одбране гостију погодио празан гол. Дубљанић је истрчао, Бранковић је кренуо ка лопти, сударили су се, а ситуацију је искористио Бен за други гол!

69' Иванчевић је шутирао искоса, а пре него што је неко од играча Спартака успео да преусмери лопту ка голу Милана Борјана главом је у дуел ушао Александар Драговић.

63' Мирко Иванић по левој страни проналази Фалка који са десетак метара тресе мрежу! ВАР снимак је показао да је Бен, који је био близу лопте, утицао на игру, те је гол поништен.

61' Фелипе Фалко је добро шутирао, Дубљевић фантастично брани.

58' Стефан Милошевић ће место уступити Милану Маричићу.

56' Његош Петровић је од стране одбране ривала добио превише простора, опробао је ударац из даљине, који му овог пута није био баш наклоњен.

52' Абрахама је заменио Срђан Христић, прва измена Владимира Гаћиновића.

47' Ераковић је одлично послао лопту до Фалка, који је главом шаље иза леђа одбране, Ел Фарду Бен користи несигурност одбране за 2:0.

46' Фелипе Фалко ушао је у игру уместо Милана Павкова.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

44'  Морис Абрахам је распалио по лопти, фантастичан покушај осамнаестогодишњег фудбалера, а са друге стране још боља реакција Милана Борјана.

41' Ивковић је упозорио Ераковића и Иванчевића да поведу рачуна о понашању на терену, али ниједног ни другог није санкционисао, након краћег прекида настављена је игра.

32' Катаи и Иванчевић су се обострано гурали у шеснаестерцу гостију, а Марко Ивковић показује прекршај за госте.

25' Милан Павков покушава, није на најбољи начин захватио лопту, Дубљевић без много проблема решава опасност.

23' Катаи је покушао главом након једног центаршута, био је непрецизан.

22' Звезда је спустила ритам игре. Контролише домаћин игру и лопту, али за сада нема промене резултата.

17' Уследила је серија Црвене звезде од три корнера, успевају гости да се одбране. Звезда игра високи преинг те ривалу не дозвољава да пређе на половину домаћина.

11' Ел Фарду Бен је дошао до лопте, био је у изгледној прилици, али ништа од опасност по гол противника - фаул.

9' Стефан Милошевић је направио фаул, Бен је послао одличан центаршут ка Милану Родићу, а дефанзивац главом тресе мрежу ривала за рутинско вођство домаћина.

1' Утакмица је почела, први напад на мечу има Спартак. Шимура је запретио по левој страни - корнер за госте.

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан - Гајић, Ераковић, Драговић, Родић - Петровић, Срнић - Бен, Иванић, Катаи - Павков.

Спартак (4-4-1-1): Дубљанић - Бранковић, Иванчевић, М. Богићевић, Милошевић, Бијеловић, Шимура, Видаковић, Срећковић, Абрахам, Николић.

Црвено-бели се враћају на домаћи колосек након победе над Лудогорецом у Лиги Европе (1:0) овог четвртка, док ривал

Стратег шампиона наше земље се најпре дотакао здравственог билтена.

- Брзо иду утакмице, мало времена за одмор. Навикли смо већ на притисак, морање, температуре, повреде. Сигурно неће бити Николића, Живковића који има истегнуће мишића, Дионија и Бакајока. Видећу у каквом су стању остали после вечерашњег тренинга - рекао је Станковић.

Свестан је тренер Звезде да је много лакше играти када се победи у Европи.

- Победе су пеницилин за све. Имали смо утакмица где смо губили у Европи, па смо се враћали јачи. Другачије су утакмице у Европи и првенству, битно нам је да смо се добро одморили. Имаћемо фокус, играмо две утакмице код куће, очекујемо шест бодова, да се приближавамо крају полусезоне... Не знам да ли бисмо играли другачије против Лудогореца да је ту био Родић. Када треба да се изађе на терен, бавим се играчима које имам. Момци су то заслужили. Показали су да се са њима може све.

Шеф стручног штаба "голубова" Владимир Гаћиновић истиче да је дуел са Црвеном звездом добра прилика да екипа види на ком је тренутно нивоу:

- Звезда је фаворит, ту нема дилеме. Утакмица  ће нам добро доћи да се тестирамо, да видимо где смо и на ком нивоу. Бићемо у прилици да се измеримо против екипе европског формата, колике су наше могућности, са жељом да пружимо добру партију. Немамо шта да изгубимо, али нећемо бити опуштени. Играчи ће добити одређени план и задатке, и уколико их испунимо и пружимо добру партију, питање је да ли ће то бити довољно за позитиван резултат. Свесни смо да Звезда превазилази наше оквире, у ростеру имају довољно играча да саставе два тима подједнаког квалитета, тако да се кадровски проблеми и утакмице са Лудогорецом неће битније одразити на концепцију и систем игре домаћина, рекао је Гаћиновић.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17