ДОРТМУНД ПРЕСКОЧИО БАЈЕРН: "Милионери" победили Волфсбург, Халанд се вратио на најбољи начин (ВИДЕО)

Ч. В.

27. 11. 2021. у 18:13

ФУДБАЛЕРИ Борусије из Дортмунда бар на кратко су лидери у Бундеслиги пошто су у 13. колу у гостима победили Волфсбург са 3:1.

ДОРТМУНД ПРЕСКОЧИО БАЈЕРН: Милионери победили Волфсбург, Халанд се вратио на најбољи начин (ВИДЕО)

"Милионери" су на табели претекли Бајерн који од 18.30 игра на "Алијанц Арени" против Билефелда и у случају победе поново би избио на чело.

Навијачи се нису ни сместили како треба на трибинама "Волсфаген арене", а већ је постигнут гол. Играо се 2. минут када је Вут Вегхорст.

Дортмунд је након примљеног гола тежиште игре пребацио на стару противника и то им се исплатило у 35. минуту када је са беле тачке прецизан био Емре Џан. До одласка на одмор није било изгледних прилика, па се на одмор отишло резултатом 1:1.

Наставак сусрета донео је много више узбуђења. Гости су у 55. минуту успели да стигну до преокрета. Марко Ројс се нашао у улози асистента, а егзекутор је био Донијел Мален.

А онда се десило оно што су сви навијачи Борусије чекали, повратак на терен Ерлинга Халанда. Норвежанин је пропустио седам утакмица због повреде, а није могао да замисли лепши улазак у игру.

Само је осам минута било потрено сјајном нападачу да подсети све љубитеље фудбала о каквом се стрелцу ради. Успео је матира Паваа Первана и тако постави коначан резултат утакмице. Био је ово 10 гол једног од најбољих нападача данашњице. Тренутно има четири поготка мање од водећег стрелца Бундеслиге Роберта Левандовског.

Овим тријумфом Дортмунд је избио на врх табеле и има 30 бодова, два више и утакмицу више од Бајерна. Волфсбург је на седмој позицији са 20 бодова.