ЛИГА ШАМПИОНА: Моћни Челси убедљив против Јувентуса, фантастичан меч у Берну

23. 11. 2021. у 22:53

ЧЕЛСИ се реванширао Јувентусу и убедљиво славио на "Стамфорд Бриџу" са 4:0 у петом колу Лиге шампона.

Реванширао се тим Томаса Тухела "старој дами" за пораз у Торину (0:1) и на тај начин преузео прву позицију на табели групе Х.

Очекивала се много неизвеснија утакмица у Лондону. Био је ово дерби вечери у елитном такмичењу, али Челси је надиграо Јувентус и потпуно заслужено стигао до четвртог тријумфа у Лиги шампиона.

Домаћин је бољу игру успео да крунише поготком у 25. минуту преко Тревоха Чалобе. То је уједно био једини погодак у првом делу сусрету, иако је добру прилику да дуплира предност имао Рис Џејмс у 37. минуту.

Наставак сусрета донео је још офанзивнију игру Челсија и "плавци" су те нападе претвориле у још сва поготка. Најпре је Рис Џејмс у 56. минуту савладао Војчеха Шћесног, да би два минута касније Рубен Лофтус-Чик успео да се упише у стрелце. Коначан резултат поставио је Тимо Вернер који је у петом минуту надокнаде натерао Пољака на голу италијанског клуба да четврти пут извади лопту из мреже.

Челси је сада први на табели са 12 бодова, исто има и Јувентус, али бољи међусобни скор и гол разлику има клуб из Лондона.

Фантастичан дуел одигран је у Берну где су снаге одмерили Јанг Бојс и Аталанта, виђено је шест голова - 3:3.

Фудбал се воли управо због свега што смо видели у главном граду Швајцарске. "Богиња провинције" је водила два пута, домаћин преокренуо да би на крају обе екипе морале да се задовоље бодом.

Но, да кренемо редом. Гости су повели већ у 10. минуту преко Дувана Запате и чинилло се да ће тима Ђан Пјера Гасперинија да се прошета Берном, али домаћин није тако мислио.

Дуван Запата окружен играчима Јанг Бојса/FOTO: AP/Tanjug

Домаће навијаче је разгалио Џордан Сибатеу који је донео изједначење у 39. минуту и на тај начин поставио коначан резултат првог дела игра.

Клуб из Бергама је боље отворио други део сусрета. Само шест минута игре у наставку је било потребно Хозеу Паломину да по други пут доведе Аталанту до предности.

Ипак, након тога уследило је атмоских четири минута Јанг Бојса. Најпре је у 80. Винсент Сијеро погодио за 2:2, да би потпуни преокрет и ерупцију одушевљења на трибинама стадиона "Ванкдорф" изазвао Силван Хефти.

Снове о победи домаћој публици и екипи распршио је Луис Муријел који је у 88. минуту донео бод Аталанти. Треба рећи да је Колумбијац само минут пре гола ушао у игру.

"Богиња провинције" има шест бодова и налази се на трећем месту. Она у последњем колу на свом терену игра против Виљареала, биће то директан дуел који ће одлучити другог путника (уз Манчестер јунајтед) из ове групе који ће проћи у осмину финала Лиге шампиона.

Челси - Јувентус 4:0 (1:0)

(Чалоба 25, Џејмс 56, Лофтус-Чик 58, Вернер 90+5)
Јанг Бојс - Аталанта 3:3 (1:1)
(Сибатеу 39, Сијеро 80, Хефти 84 - Запата 10, Паломино 51, Муријел 88)

БОНУС ВИДЕО: Досад невиђене сцене славља Орлова после гола Митровића у Лисабону

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45