"НЕ ЗНАМ, МАЈКЕ МИ, ШТА ДА ТИ КАЖЕМ!" Нестали минути у српском фудбалу, тренери Чуке и Пазара у неверици

22. 11. 2021. у 17:19

ЧУКАРИЧКИ и Нови Пазар су одиграли врло занимљив меч у оквиру 17. кола Суперелиге Србије, а након што је овај дуел на драматичан начин завршен резултатом 1:1, обојица тренера остала су у приличном шоку.

НЕ ЗНАМ, МАЈКЕ МИ, ШТА ДА ТИ КАЖЕМ! Нестали минути у српском фудбалу, тренери Чуке и Пазара у неверици

Испрва је све било у класичном фудбалском стилу, чак и уз понеку бравуру. Такав је био пројектил гостујућег играча Влајковића, који је ударцем са 30-ак метара у 37. минуту уздрмао пречку "Чукиног" гола, а његов саиграч Бојан Чечарић се потом нашао на правом месту и главом, врло спретно, затресао мрежу домаћих.

Чукарички, који је све време покушавао да надокнади пропуштено, у финишу је, попут ривала, сазнао да ће се играти "додатних" пет минута. И, већ крајем првог, с правом је досуђен једанаестерац за "брђане", јер је дефанзивац Новог Пазара, истина нехотице, играо руком у свом казненом простору.

Најпре протести гостију, па провера снимка и тек потом одлука судије Ђорђа Максимовића да остаје при првобитној одлуци о пеналу, довели су до више од пет минута прекида. Усред постојеће надокнаде времена, што је било врло важно за оно што је уследило...

Чукарички је најстрожу казну реализовао, Стефан Чоловић је био прецизан, али се домаћин понадао да ће се сигурно играти још три, а можда четири минута, јер се активно надметало само минут после 90., а најављено је да ће се играти пет.

Међутим, недуго после поменутог једанаестерца, када је сат "откуцао" крај 96. минута, дакле уз само минут надокнаде за пенал-прекид који је трајао око пет минута, арбитар је одсвирао крај.

Стуштили су се ка њему играчи "брђана", били су врло бесни што се играло тако кратко, а све време су у неверици били гостујући фудбалери, који су били убеђени да је домаћинима неправедно досуђен једанаестерац, па никако нису могли да се помире са чињеницом да су и пети пут ове сезоне водили, а да нису победили.

Све се, ипак, некако смирило, али се у изјавама тренера видело да ниједном од њих није било свеједно.

Саша Илић

Најпре је пред камере ТВ Арена спорт стао Саша Илић, стратег Чукаричког, који је вртео главом, прибрао мисли, па готово у даху истакао:

- Нисмо почели како је требало, па смо долазили у ситуацију да јуримо резултат против екипе која је изузетно дисциплинована. То је тешко. На крају, ових пар минута, та дешавања... Једноставно, то није питање за мене. Честитам екипи Пазара на фер и коректној борби, рекао је Илић и жустро отишао у свлачионицу.

Потом је микрофону пришао његов колега с клупе Новог Пазара, Драган Радојичић:

- Не знам, мајке ми, шта да ти кажем. Овако морам да реагујем. Пун сам свега, неке енергије... Не негативне, то никад нисам. Можда сад може да се прича да је неки мој играч погрешио, можда је била тамо нека ситуација... Али, оно што сам рекао, да ћемо дати све од себе, ето... Били смо већ пети пут надомак победе и на један начин смо остали без ње. На који, то ћу да видим, морам да погледам. Не пада ми на памет да коментаришем шта год неко рекао да је у праву или није у праву, док не видим. Али, ово је стварно један велики удар. Пет утакмица имамо у својим рукама и овако нешто кад се деси, на самом крају... Не знам шта да кажем, хвала на стрпљењу. Идем, да не слушате више моје жалопојке. Много је тешко, исткао је Радојичић.

На табели Суперлиге Србије, Чукарички је трећи са 28 бодова (води Партизан са 47, а Црвена звезда имао 41 уз меч мање), док је Нови Пазар последњи, 16, са 12 бодова.

БОНУС ВИДЕО: Слободни асови - трансфери ових играча би од јануара могли да промене фудбал