ЛУЧАНЦИ "НАЉУТИЛИ" ШАМПИОНА: Звезда набилдовала самопуздање пред меч сезоне (ВИДЕО)

Ч. В.

21. 11. 2021. у 12:58 >> 15:20

ЦРВЕНА звезда прегазила је Младост у Лучанима са 5:1 у 17. колу Суперлиге Србије и тако у добром расположењу дочекује утакмицу сезоне против Лудогореца.

ЛУЧАНЦИ НАЉУТИЛИ ШАМПИОНА: Звезда набилдовала самопуздање пред меч сезоне (ВИДЕО)

Црвено-бели су на најбољи могући начин набилдовали самопоуздање пред дуел са бугарским шампионом. А највише навијаче клуба са "Маракане" може да радује сјајна партија Александра Катаија, који се играо са ривалом и постигао је хет-трик.

Ипак, није добро почело по првака Србије, пошто је домаћин повео већ у 8. минуту преко искусног Милана Бојовића коме је то био 83. гол у српском фудбалу. Тиме су Лучанци само "наљутили" госте.

Александар Катаи/FOTO: M. Vukadinović

Од тог момента изабраници Дејана Станковић ношени капитеном на овој утакмици прегазили су Младост. Звезда је до одласка на одмор успела да изједначи резултат преко Катаија.

Друго полувреме било је фантастично за црвено-беле који су у размаку од осам минута постигли три поготка. Серију је започео Катаи, сјајно је главом закуцао лопту у мрежу ривала, а онда погодили Канга и Иванић.

Последњи погодак на мечу био је дело Звездине десетке која је после асистенције Гајића лако матирао Костића. Био је то његов 10. гол у Суперлиги Србије.

Црвено-бели су остали други на табели и имају 41 бод, три мање од Партизана. Младост је на 11. месту са 17 бодова.

Друго полувреме: Младост - Црвена звезда 1:5

90+2' - Крај утакмице!

83' - Могао је и млади Лазетић да се упише у стрелце. Центрирао је Гајић, а овај главом из непосредне близине шутирао поред гола.

71' - Дејан Станковић је на терен послао Петра Станића, Ненада Крстичића и Марка Лазетића. Ова утакмица је готова за Мирка Иванића, Александра Катаија и Милана Павкова.

70' - Спречио је Костић нови гол црвено-белих. Иванић је шутирао искоса са десне стране, али није успео да постигне други погодак.

65' - Хет-трик Александра Катаија. Сјајна контра гостију. Гајић је добрих 30-40 метара вукао лопту, проиграо је капитена на данашњој утакмици, а овоме није било тешко да постигне и трећи гол на утакмици.

61' - Нови гол гостију, сада права канонада! У стрелце се уписао и Мирко Иванић који је уз мало среће ударцем главом успео да савлада Костића. Звезда је у размаку од осам минута постигла три гола.

59' - Бомба Канге за 1:3! Оставио је Катаи лопту Габонцу, а овај из прве погодио рашље гола домаћих. Иначе, креативни везиста је гол посветио недавно преминулом оцу.

53' - Води Звезда! Катаи је поново стрелац. Сјајно је десетка гостију скочила и главом закуцала лопту у мрежу ривала након одличног центаршута Бена.

49' - Још једна принудна промена на утакмици. Сада у редома Младости. Хркаћ због повреде није могао настави меч, а њега је заменио Перовић.

46' - Почело је друго полувреме утакмице у Лучанима. Прва измена и код домаћина. Немања Обрадовић заменио је младог Вукашина Марковића.

Прво полувреме: Младост - Црвена звезда 1:1

45+2' - Могли су црвено-бели са предношћу да оду на одмор, но ударац Родића завршио је поред гола домаћих.

45' - Невероватно шта су пропустили домаћи! Јовановић је добио дугу лопту, изашао сам испред голмана Звезде, али уместо да шутира желео је да дода лопту и погрешио је у тој одлуци, пошто је све добро пратио Гајић и избацио лопут ван терена.

37' - Нова одлична прилика за Звезду. Бен је гурнуо лопту кроз ноге Тумбасевићу, Гајић је одлично центрирао, а ударац Павкова главом је зауставила статива.

32' - Могла је Младост опет да поведе. Даноски је испратио покушај Јовановића. Успео је да шутира из не баш добре позиције, али је то урадио веома добро, но истакао се интервенцијом Зоран Поповић.

30' - Заслужила је Звезда да поравна резултат. Притискала је ривала и успела је да савлада Костића преко Катаија. Бен је добио лопту на десној страни, наместио се уочио усамљеног саиграча који је пребацио лопту на леву ногу и за домаће није било спаса.

25' - Добар напад црвено-белих. Иванић сјајно за Гајића, овај је добро проиграо Катаија који је тукао из прве, али поново одлични Костић брани покушај гостујућих фудбалера.

23' - Још једну промену направио је Станковић. Сада се чини да измена није због повреде. Ришаиро Живковић је завршио утакмицу, а у игру је ушао Ел Фарду Бен.

20' - Сјајна акција гостију. Петровић је изашао сам са голманом домаћин након што му је Павков одлично одложио лопту. Но, овај није успео да матира Костића. Пре тога је голман Младости зауставио и ударац Драговића из даљине.

16' - Мора Станковић да изврши принудну измену. Уместо повређеног Марка Гобељића на терен је ушао Милан Гајић.

14' - Најбоља прилика за госте. Ушао је Катаи у казнени простор ривала, пребацио лопту на леву ногу, добро је шутирао! Ипак, одлично је реаговао Костић и спречио изједначење.

11' - Боља игра изабраника Игора Стефановића. Још једна претња испред гола Звезде. Гордић је добро пратио акцију, но финиш није био баш најбољи па није дошло до промене резултата.

8' - Повели су домаћи! После опасног напада Младост је добила корнер. Бојовић је најпре ногом добро шутирао, Поповић је одбранио тај покушај, али је искусни нападач натрчао на лопту и сместио је у мрежу гостију.

3' - Једино вредно помена у уводу утакмице је куче које је ушло на терен. Био је кратак прекид, али судија Ненад Минаковић је брзо дао дозволу да се игра настави.

1' - Почела је утакмица у Лучанима.

Уочи меча:

Тренер шампиона наше земље, Дејан Станковић одлучио је да поново међу стартере уврсти Ришаира Живковића, стрелца јединог поготка против Инђије. Такође, у прву поставу се вратио и Гелор Канга.

Стратег клуба са "Маракане" је пре ове утакмице истакао да се нада да ће његови избраници на време постићи гол.

- Очекујем да ће већ у Лучанима све бити доста боље. Нема изговора, иако нас чека тежак терен за игру и тешко гостовање. Гледаћемо да домаћина што више намучимо, да што раније поведемо јер у таквим утакмицама један рани гол много олакшава посао

Црвена звезда се налази у серији од 14 узастпоних победа против Лучанаца, а последњи пут Младост терен погнуте главе није напустила 1. децембра 2016. године када је у Београду било 2:2.

Ову утакмицу можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Састави тимова:

Младост (4-2-3-1): Kостић - Цветковић, Хркаћ, И. Милошевић, Мићевић - Марковић, Тумбасевић - Јовановић, Гордић, Даноски - Бојовић.

Црвена звезда (4-2-3-1): Поповић - Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић - Петровић, Kанга - Живковић, Иванић, Kатаи - Павков.

БОНУС ВИДЕО: НОЛЕ У ТРАНСУ: Овако слави победу Орлова

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45