ХРВАТИ У ДЕЛИРИЈУМУ ЗБОГ СРБИЈЕ: "Орлови" су велесила попут Француске и Шпаније

Марко Паунић
Марко Паунић

15. 11. 2021. у 11:57

РЕГИОНАЛНИ медији посветили су велику пажњу директном пласману Србије на Светско првенство у Катару и сви се слажу у оцени да је тим селектора Драгана Стојковића Пиксија потпуно заслужено дошао до победе против Португала у Лисабону (2:1).

ХРВАТИ У ДЕЛИРИЈУМУ ЗБОГ СРБИЈЕ: Орлови су велесила попут Француске и Шпаније

Tanjug/AP

Подгоричке Вијести у тексту са насловом "Роналдо у сузама, Србија на Мундијалу" истичу заслужену победу Србије против Португала коју није пореметио ни рано примљен гол и наглашава се реакција капитена Португала Кристијана Роналда, који је после другог примљеног гола викао на саиграче и плакао, а на крају су играчи Србије морали да га теше.

Хрватски Индекс доноси бројне текстове о победи Србије у Португалу и констатује да су "суседи направили сензацију", натерали домаћина да се брани и да је селектор Фернандо Сантош критиковао фудбалере јер су били уплашени и нервозни.

Портал "24сата.хр" такође говори о сензацији: "Невероватну утакмицу одиграли су фудбалери Србије и у директном судару за пласман на Светско првенство срушили фаворизовани Португал."

Од хрватских медија можда и најзанимљивију констатацију имао је "Вечерњи лист", упоредивши Орлове са велесилама попут Француске и Шпаније.

- Португалци су имали предност домаћег терена и улогу фаворита, вођство од другог минута захваљујући поготку Рената Санчеза и свеједно нису успели. Нити бод, што би им такође било довољно за пласман у Катар. А све то због храбре, брзе и срчане игре Срба. Деловало је као да домаћини играју против Француске или Шпаније после изједначења - истакли су из "Вечерњег".

Сарајевско Ослобођење у тексту са насловом "Александар Митровић одвео Србију на Мундијал" одаје признање српским фудбалерима, а портал Кликс.ба преноси да је "Србија сензационално савладала Португал и пласирала се на Мундијал", да је играла добро и изузетно офанзивно и да заслужено иде у Катар.

Наравно, посебну пажњу добио је Роналдо, који је изузетно тешко примио пораз и присетио се меча у Београду када му није признат погодак за победу у последњим минутима меча.

БОНУС ВИДЕО

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (2)

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу