ИРЦИ ПОКАЗАЛИ СРБИЈИ КАКО ТРЕБА: Кикс Португалаца, звезда тима не игра против "орлова" (ВИДЕО)

А. Илић

11. 11. 2021. у 22:40

ФУДБАЛЕРИ Португалије направили су кикс у Даблину, где су ремизирали против Ирске 0:0, а из целе ситуације Србију може да радује што је важан играч у Сантошевој ротацији добио црвени картон и неће играти против "орлова".

ИРЦИ ПОКАЗАЛИ СРБИЈИ КАКО ТРЕБА: Кикс Португалаца, звезда тима не игра против орлова (ВИДЕО)

Равноправни су били Ирци против великог фаворита. Иако домаћин није имао резултатског мотива, скупо су "продали кожу" Роналду и дружини који се кући неће вратити певајући. Већ са великим разлогом за бригу.

Пред меч године против Србије неће у ротацији бити Пепе који је добио директан црвени картон, те ће морати да дуел прати са трибине.  Србију радује и то што гости нису славили. Те ће сигурно са већим притиском дочекати дуел против Стојковићеве чете.

Имао је Гавин Базуну доста посла у 12. минуту стављен је на искушење након ударца Андреа Силве.

Само два минута касније Роналдо је покушао, али је његов ударац херојски блокирао Колман. Играо се 17. минут када је Руи Патрисио одлучио да истрчи далеко од свог шеснаестерца. Лоше је испуцао лопту, али Република Ирска то није искористила да угрози празан гол.

Само један шут у оквир гола за 30 минута игре упутили су Португалци. Није била спорна њихова жеља да до гола дођу, али им одлични ривал то није дозволио.

Овбене је након прекида у завршници првог полувремена имао велику шансу. Тукао је главом, далеко од гола.

Домаћин није одступао. Претили су Ирци и на старту другог полувремена. Каленов ударац зауставио је Патрисио у 52. минуту.

Три минута касније Кристијано Роналдо се нашао у прилици. Имао је прекид из препознатљиве ситуације. Само је нокаутирао Шејна Дафија. Португалац је одмах код судија тражио играње руком, није било пенала.

Само  је срећа сачувала домаће. Хенрих је остао поред Роналда, искористио је нападач Јунајтеда одлично проигравање Андреа Силве, тукао је главом, тик уз стативу у 62, минуту.

Одлично је расположени Огбене проиграо Стивенса. Момка који није никада дао гол за репрезентацију. Показао је ударцем због чега је то тако. Лопта је одлетела небу под облаке.

Нову прилику Роналдо је имао у 80. минуту. Несмотрено су му домаћи поклонили превише простора. Он се искоса наместио на шут, још једном је срећа била савезник домаћег састава.

У 82. минуту уследила је добра вест за Србију. Искусни Пепе неће играти на дуелу против Србије. Добио је други жути картон, те ће меч против "орлова" пратити са трибине.

То је осоколило домаће играче. Нападали су до краја меча, али нису имали више снаге. Последњу прилику имао је Кристијано Роналдо у 95. минуту. Шутирао је право у голмана домаћих. На крају 0:0. Србија мора да победи у наредном дуелу, али ће им због искључења Пепеа то бити за нијансу лакше.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44