СРБИЈА МОЋНА ПРЕД МЕЧ СЕЗОНЕ: "Орлови" распуцани против Катара

А. Илић

11. 11. 2021. у 19:52 >> 18:53

ФУДБАЛЕРИ Србије дочекали су Катар у пријатељском мечу. "Орлови" су надиграли ривала у другом полувремену, те су заслужено пулени Драгана Стојковића уписали победу 4:0 (1:0)

СРБИЈА МОЋНА ПРЕД МЕЧ СЕЗОНЕ: Орлови распуцани против Катара

Али Алмоез је у 13, а потом и 23. минуту меча добро припретио голу Србије, а млади Вања Милинковић-Савић фантастично је реаговао и сачувао своју мрежу.

Када је изгледало да ће мреже мировати на полувремену, да тако не буде потрудио се Саша Лукић. Фудбалер Торина уписао је први гол у дресу сениорске селекције Србије.

Радоњић је прошао фантастично по боку, заврнуо је лопту на петерац, а голман гостију одбија лопту, међутим, право до Лукића који ју је пласирао под пречку.

Стојковић је на полувремену направио четири измене. Заиграла је наша репрезентација са два нападача, а то је дало резултат.

Лука Јовић је одлично реаговао у 52. минуту, након што је Сергеј Милинковић-Савић направио вишак на боку и послао лопту до нападача Реала, а њему као да се залепила лопта за ногу, преварио је чувара, направио довољно простора за шут и увећао предност "орлова".

Није се још на семафору "Маракане" променио резултат, а пре него што је уписано име стрелца другог гола, одмах је уследио и трећи. Душан Влаховић је искористио одличну лопту Немање Радоњића, разменили су дупли пас он и Сергеј, а целу ситуацију одлично је испратио нападач Фиорентине који је увећао предност Србије на 3:0.

Прорадила је италијанска веза у 84. минуту меча. Душан Влаховић је повукао по левој страни, испрва је његов пас ка Сергеју био блокиран, а потом проналази усамљеног Милинковић-Савића коме није било тешко да увећа предност на 4:0.

Србија је показала да је спремна и расположена за изазов године који наше фудбалере очекује ове недеље од 20.45 у Лисабону против Португалије. Улог у том мечу биће одлазак на Светско првенство са прве позиције.

СРБИЈА - КАТАР 4:0 (1:0)
(Лукић45+1', Јовић 52', Влаховић 53', С. Милинковић-Савић 84')

90' Продужено је друго полувреме за три минута.

89' Очекивано, након четвртог гола спао је ритам игре нежеле наши момци да срљају и беспотребно ризикују повреду. Након једног корнера главом је тукао Тадић - само поред гола пролази лопта.

84' Душан Влаховић је повукао по левој страни, испрва је његов пас ка Сергеју био блокиран, а потом проналази усамљеног Милинковић-Савића коме није било тешко да увећа предност на 4:0.

76' Чини се да је Србија већ сада архивирала екипу Катара. Додају се наши фудбалери испред шеснаестерца ривала, али нико не покушава да угрози гол гостију.

74' Лука Јовић из игре је испраћен аплаузом, место на терену заузео је Душан Тадић.

71' Помало је себичан био Урош Рачић. Одлучио се да шутира искоса, а руку на срце, имао је бољих решења у датом моменту.

68' Први ударац на гол Србије у другом полувремену. Упутио га је Асадала, покушао је да лобује голмана Србије који је висок преко два метара, неславно се то завршило. Лопта високо преко пречке одлази у гол-аут.

62' Марко Грујић је место уступио Немањи Гудељу. Одлично је фудбалер Порта играо у првом полувремену, стварао доста проблема ривалу. Нешто раније Алрави је ушао уместо Мухамеда у тиму Катара.

53' Влаховић је већ у следећем нападу избегао офсајд замку и затресао мрежу ривала!

52' Након једног проигравања по десној страни лопта се залепила за ногу Луке Јовића који је успео да нађе простор између двојице дефанзиваца и затресе мрежу ривала.

46' Доста промена направио је Стојковић у полувремену. Терен је напустио Саша Лукић, на терен је ушао Душан Влаховић. То значи да ће Србија наставити са два нападача.  Андрија Живковић је место уступио Сергеју Милинковић-Савићу. Страхиња Павловић је терен напустио, а мења га Алекса Терзић. Док је Немању Максимовића заменио Урош Рачић. Хатим, Мадибо и Мунтари су у гостујућем тиму напустили игру, ушли су Алелдин, Асадала и Будиаф.

PUBLIKA VEČERAS RAZOČARALA "ORLOVE": Ovi momci su zaslužili više pred meč sezone

Недостаје подршка навијача вечерас на стадиону "Рајко Митић". Мали број навијача дошао је да испрати "Орлове" на меч сезоне.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45'+2 ГОЛ! Србија је повела. Саша Лукић је нашој репрезентацији донео предност након прелепе акције по десној страни. Нишлије Живковић и Радоњић су повукли контру, а након одбитка голмана Катара лопта је пала на ногу фудбалеру Торина који доноси Србији заслужену предност!

45' Два минута продужено је прво полувреме.

44' Лука Јовић је морао да због повреде напусти игру, али делује да није ништа озбиљно вратиће се.

41' Сада је готово све време лопта у ногама наших фудбалера који стихијски облећу око гола  Катараца. За сада су то јалови покушаји.

38' Нови налет наше репрезентације. Радоњић је послао идеалну лопту у петерац, покушао је да уклиза Јовић, за секунд касни фудбалер Реал Мадрида. Штета, лепа прилика за нашу репрезентацију, која се буди и игра све боље.

37' Грујић је најрасположенији до сада. Добро га је упослио Радоњић, он шаље лопту ка петерцу, али нико не прати његов покушај - лопта за госте.

31' Мадибо је први фудбалер са јавном опоменом на вечерашњем мечу.

24' Лука Јовић већ други пут шаље добру лопту, али испред наших нападач а стоје добро организовани штопери ривала, само корнер за Србију.

23' Добра прилика за госте. Алмоез је исчачкао лопту код Страхиње Павловића, по други пут В. Милинковић-Савић успева да одбрани гол против расположеног нападача Катара.

19' Нема у овом периоду много опасности. Србија има контролу лопте, али не долази до гола Катара. Бележимо и покушај Марка Грујића који након корнера туче главом далеко од гола.

11' Али Алмоез је добро истрчао контру, шутирао, али је Вања Милинковић Савић одлично одбранио његов ударац. Голман Торина је морао да се "издужи" како би зауставио ударац ривала.

5' Велика прилика за Србију. Грујић је пресекао напад ривала, послао до Живковића, а он до Јовића, на крају је Максимовић изашао пред Алшида, који је одлично реаговао.

1' Утакмица је почела нападом гостију.

УОЧИ МЕЧА

СРБИЈА – КАТАР

Стадион: Рајко Митић

Судија: Ирфан Пељто (БиХ)

СРБИЈА (3-4-2-1): В. Милинковић-Савић – Спајић, С. Митровић, Павловић – Радоњић, Грујић, Максимовић, Младеновић – Живковић, Лукић – Јовић.

КАТАР (3-5-2): Алшиб – Мигел, Куки, Салман – Мохамед, Хатим, Мадибо, Албајати, Еламин – Али, Мунтари.

Катар је у групи А, а са њима су сви учесници одмеравали снаге у пријатељском дуелу. Србија је у првом мечу славила 4:0 на гостовању, док сада у "реваншу" Драган Стојковић Пикси може да види како стоје ствари пред меч године који у недељу од 20.45 играмо у Лисабону против Португалије.

У овом тренутку само победа Србији доноси директан пласман у Катар, док би зависно од резултата у Ирској вечерас, у игри могао да се нађе и реми.

Нема сумње да Португалци желе освету након првог дуела на стадиону Рајко Митић.

Подсетимо, тада је у судијској надокнади Стефан Митровић спасао гол интервенишући на гол линији. Кристијано Роналдо је направио свој шоу, сматрао је да је лопта завршила иза линије српског гола, али није било гола.

- Ближимо се крају квалификација. Остале су још две утакмице, Катар и Португал. Имамо два потпуно различита меча. Катар нема резултатски значај, али желимо да наставимо у истом ритму – да победимо и припремимо се за Португал. Гледамо на тај дуел као на добар тренинг. Физички смо у Београду, а мислима смо већ у Лисабону - рекао је Стојковић на конференцији за медије.

Пикси је најавио пред меч да ће доста променити тим.

- Пошто немамо притисак резултата, повући ћемо паметне потезе за тим. Шансу ће добити играчи са мањом минутажу. Можда ће састав бити какав ви не очекујете, али морамо да размишљамо о ономе што нас чека у недељу.

Шансу ће вечерас добити и нападач Реала Лука Јовић.

- Јовић ће играти утакмицу, сигурно ће бити на терену. Од старта или касније. Али само да појасним, немамо резервни тим. Наш тим су сви играчи на окупу. Не делим играче на први и други тим. Гледам их као на играче који у сваком моменту могу са великом одговорношћу да играју за Србију.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49