ПОБЕДА ЦРНО-БЕЛИХ ОСТАЛА У МАГЛИ: Уморни Партизан промашио пенал, Пролетер прекинуо традицију!

А. Илић

07. 11. 2021. у 22:08 >> 21:02

ФУДБАЛЕРИ Партизана нису успели да победе Пролетер у Хумској. Један од занимљивијих мечева 16. кола одигран је без много узбуђења, а завршен је без победника, али и голова - 0:0.

Спорадично су нападали гости у првом полувремену, најближи голу били су преко Колумбијца Дилана Ортиза.

Рикардо је у 29. минуту озбиљно припретио. ДОбио је одличну лопту, био је неодлучан. На крају додаје до Јовића који шутира право у Петрића.

На почетку полувремена направио је Станојевић троструку измену. Терзића, Урошевића и Менига је послао на терен, а на клупу су отишли. Натхо, Јовић и Обрадовић.

Јојић је у 66. минуту шутирао, ударила је лопта некога у руку, а Рикардо Гомеш извео је најстрожу казну. Прочитао је кроз маглу његов покушај Одлични Никола Петрић.

Још једном је голман гостију одлично реаговао у 81. минуту када је Игор Вујачић шутирао са петерца. Још једном је имао посла голман гостију у 84. минуту, а поново је изашао као победник, овога пута против Терзића.

Нападао је Партизан у завршници меча, али јунак гостију Никола Петрић био је више него солидан, те је сачувао гол и освојио први бод у историји против црно-белих на до сада одиграних 12 мечева.

ПАРТИЗАН - ПРОЛЕТЕР 0:0

92' Опробао је ударац и Мениг, само корнер за црно-беле.

90' Продужен је меч шест минута.

89' Стихијски је Партизан нападао у завршници. Сви покушаји завршавали су у близини Петрића којем није било тешко да покупи лопту.

81' Игор Вујачић је био у прилици, након одлично убачене лопте шутирао је, Петрић брани.

77' Терзић је опробао ударац, нема опасности по гол ривала.

76' Лазар Марковић је место уступио Филипу Холендеру.

68' Рикардо Гомеш је извео једанестерац, а Никола Петрић фантастично реагује. Нема гола за Партизан.

66' Јојић је шутирао, није се тачно видео шта се догодило, а Павле Томић показао је на "белу тачку".

64' Скопљак је по тврдњама играча Партизана играо руком, ВАР снимак показао је да греше. Нема пенала.

62' Партизан је ио близу гола. Након добре лопте Менига марковић је шутирао са ивице шеснаестерца, лопта пролази тик преко пречке.

59'Стојановић је нехотице добио ударац у главу током корнера, играч Пролетера неће наставити утакмицу.

52' Велика прилика за Рикарда који је изашао пред голмана Пролетера, али Петрић је изшао као победник. Можда је нападач црно-белих имао бољих решења од шута.

50' Густа магла надвила се над Београдом. Евандро је имао прекид са 25 метара. Едуардо је послао лопту преко гола.

46' Трострука измена у Хумској. Партизан ће у другом полувремену играти са Николом Терзићем и Урошевићем док су игру напустили Натхо, Јовић и  Обрадовић.

ПОЛУВРЕМЕ

45' Крај првог полувремена.

44' Покушао је главом Рикардо Гомеш након проигравања по левој страни, тик уз стативу одлази лопта.

41' Након приговора судији Стојановић добија јавну опомену у редовима Пролетера.

38' Жути картон добио је Бибрас Натхо у екипи Партизана.

35' Партизан покушава да пробије бедем ривала, али је пут у Белгију очигледно узео данак, те нема озбиљнијих шанси за сада, подсетимо, Јовић је био најближи голу ривала.

29' Велика шанса за Партизан, Рикардо је добио лопту у срцу шеснаестерца, петљао је са њом између тројице играча, на крају додао до Јовића који шутира у Петрића.

19' Јако скроман почетак меча, без узбуђења епских размера за сада. Нема много прилика ни на једној ни другој страни.

12' Погрешио је Вујачић, повукао Ортиз контру, али је неспретно шутирао.

10' Марковић је шутирао, непрецизно, без опасности по гол Петрића.

5' Прете гости. Прво је припретио Евандро, а потом и Вукасовић. Поповић одличан на почетку дуела.

1' почела је утакмица у Хумској.

УОЧИ МЕЧА

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Живковић, Милетић, Вујачић, Обрадовић – Јојић, Натхо – Марковић, Пантић, Јовић – Рикардо.

ПРОЛЕТЕР (4-3-3): Петрић – Танасин, Скопљак, Ламбулић, Митровић – Којић, Стојановић, Вукасовић – Ортиз, Евандро, Михајловић.

Станојевић је говорио о кадровској ситуацији пред меч.

- Дошли смо са пута у петак током ноћи, тако да ћу играче данас први пут видети на тренингу, да видимо у каквом је ко стању, да бисмо знали које играче да користимо. Зђелар сигурно неће бити у конкуренцији и Шћекић, за остале ћемо видети ко се како буде осећао. Свима нам је јасно колико нам значи свака утакмица овде. Имамо репрезентативну паузу после, да се играчи који не играју одморе - рекао је Станојевић.

Пролетер против црно-белих до сада није освојио ниједан бод. Одиграли су вечерашњи ривали 11 мечева и сви су припали тиму из Хумске.

- Нисам знао за тај податак, то ме плаши. Увек сам опрезан, не може да иде на тај начин. Имали смо исто против неког противника, па смо одиграли нерешено. Свака утакмица је посебна, прошли пут смо ја мислим тешко победили на нашем стадиону, било је 1:0. Они су имали неку пречку пред крај. Не знате, та утакмица је могла да оде у другом правцу, да не остане тај биланс. Гледамо како тренутно играју, како можемо да их угрозимо-, рекао је Станојевић који сматра да играчима не треба додатна мотивација пред овај сусрет.

Шеф стручног штаба гостујућег тима Душан Бајић рекао је да ће његови играчи покушати да понове игру из претходне утакмице и да што скупље "продају кожу".

- Циљ је да поновимо квалитетну игру из првог полувремена дуела са Војводином, када смо играли коректно до средине терена, нажалост у завршници нисмо били конкретни. Сувишно је трошити речи о Партизану, податак да су лидери, успешни на три фронта и имају добар ростер, довољно говори о њиховом квалитету. Покушаћемо да поновимо игру из претходне утакмице и што скупље "продамо кожу", рекао је Бајић.