ЛУДИ МЕЧ НА МАРАКАНИ: Два искључења, аутогол и пораз Звезде од Мидтјиланда

А. Илић

04. 11. 2021. у 22:56 >> 22:58

ЛУДУ утакмицу гледали смо на стадиону Рајко Митић, а Црвена звезда је, можемо рећи, сама себе поразила. Славио је Мидтјиланд 1:0, а Звезда је меч са десетодицом завршила.

Tanjug/AP

Нисмо гледали садржајно прво полувреме, од узбуђења можемо да истакнемо искључење Милоша Дегенека, док је у наставку меча Звезда на неки начин сама себе победила. Не може се никако рећи да су вечерас Данци били бољи ривал, али су сигурно били срећнији.

Играо се 12. минут меча. Исаксен је хитро прошао крај Драговића и Дегенека, репрезентативац Аустралије сматрао је да је најбоље решење да га обори на земљу, а Тамаш Богнар је дефанзивца Звезде послао у свлачионицу. Сваки план Дејана Станковића пред овај меч морао је да буде промењен након што је Звезда остала са десеторицом играча.

Срећом по Црвену звезду, Данци нису успели да се саберу, те ниједном озбиљније у првом полувремену доведу Милана Борјана у тешку ситуацију. Једину шансу вредну помена имао је Систо у првом полувремену, његов ударац зауставио је голман домаћег тима.

Доста опаснији били су данци у другом полувремену. Велику прилику имао је Свиатченко, шутирао је непосредно поред гола Звезде, играо се 48. минут.

Tanjug/AP

Девет минута касније до вођства долазе гости, а поново је грешка домаћег играча допринела томе. Евандер је био фаулиран у близини шеснаестерца од стране Марка Гобељића, након чега је фудбалер Мидтјиланда извео прекид и послао фантастичну лопту ка голу Борјана, а она је на путу ка петерцу погодила Кангу и променила правац.

Звезда није имала шта да изгуби, те су кренули у завршницу офанзицно. Шутирао је у 70. минуту Канга, тик изнад пречке. Осам минута касније главом је упутио ударац и Радован Панков, непрецизно.

Прилику је Евандер имао још једном у судијској надокнади, шутирао је млако, Борјан брани. Искључен је и Марко Гобељић, а у 96. Минуту Драговић је након прекида главом шутирао, тик крај гола. На крају 0:1.

Брага је савладала Лудогорец 4:2 у Португалији, те је већ сада јасно који ће се тимови борити за прву позицију у групи Ф.

Црвена звезда - Мидтјиланд 0:1
(Канга 57' аг)

95' Драговић је тукао главом из прекида, тик крај гола. КРАЈ МЕЧА

94' Искључен је сада и Марко Гобељић због приговора. Звезда ће меч завршити са два играча мање.

92' Евандер је још једно покушао, Борјан је лако  отклонио опасност.

90' Пет минута продужен је меч.  Линд је био у прилици, али је промашио гол, и да је био прецизан погодак се не би важио, мађарски судија показао је офсајд.

87' Енвадике је остао на трави, а његови саиграчи нису желели да избаце лопту у аут.

86'Звезда покушава да нападне, али се Данци одлично бране, а потом из контри покушавају да угрозе гол Звезде.

78' Панков је тукао главом након прекида, није имао среће, промашај.

75' Гелор Канга је место на терену уступио Ришарију Живковићу, а две измене праве и гости. Систо је изашао, ушао је Линд, док је Андерсон уступио место Колсу.

70' Опробао је ударац Гелор Канга из даљине, лопта пролази тик изнад пречке.

67' Управо је Чарлс напустио игру, а на његово место ушао Којусте. Нехотице је потом Павков грудима послао лопту ка голу Данаца, која је умало завршила у мрежи.

66' Јавна опомена за Чарлса који је грубо стартовао над Гејлором Кангом.

Tanjug/AP

63' Радован Панков заменио је Александра Катаија.

57'Евандер је био фаулиран у близини шеснаестерца од стране Марка Гобељића, након чега је фудбалер Мидтјиланда извео прекид и послао фантастичну лопту она је погодила Кангу у главу и преварила Борјана.

51' Гелор Канга је допустио Паулињу превише простора, срећом по домаће играч Данаца био је себичан из изгледне прилике, шутирао је крај гола.

48' Притиска Мидтјиланд од старта другог полувремена. Има проблема Звезда да уопште изнесе лопту са своје половине. Велику прилику имао је Свиатченко, шутирао је непосредно поред гола Милана Борјана.

46' Настављен је меч.

Tanjug/AP

ПОЛУВРЕМЕ

45' Повукао је на средини терена Бен играча данског тима, Митјиланд не уме да искористи играча више, али се играчи Звезде на тренутке играју

44' Са друге стране Звезда вуче контру, али не користи простор Милан Павков, само корнер.

42' Систо се нашао у великој прилици, одбранио је Милан Борјан!

38' Добио је јавну опомену и Милан Павков, он је приликом грађења превише користио лакат и закачио је по лицу ривала.

Tanjug/AP

36' Канга као да није на утакмици, већ други пут прави грешку због које рвал долази до лопте на средини терена. Претходно је изгубио једну и пред својим шеснаестерцем.

28' Са друге стране Катаи се нашао у изгледној прилици, пао је, а Богнар одмахује на протесте домаћих играча који траже пенал!

26' Очекивано, има инијативу Митјиланд, губи лопту и Гелор Канга испред свог шеснаестерца, Звезда игра превише опуштено пред својим голом.

19' Минут, круже Данци око нашег шеснаестерца, али не успевају за сада да пробију бедем Црвене звезде. Шутирао је Густав Исаксен из даљине, далеко од гола Борјана.

Tanjug/AP

15' Паулињо је опробао ударац, корнер за госте.

12' Милош Дегенек је направио непромишљени потез. Несмотрено је реаговао, повукао је играча ривала, а Звезда ће у наставку играти са играчем мање.

5' Добио је Александар Катаи жути картон због старта.

4' Мирко Иванић је изашао пред Лосла, голман гостију муј е одбранио ударац, а

3' Расположена звезда од старта. Лопта у ногама српских фудбалера, игра се пред голом Данаца.

1' Утакмица је почела. Први напад имају гости.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МИДТЈИЛАНД

Стадион: Рајко Митић

Судија: Тамаш Богнар (Мађарска)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Дегенек, Драговић, Родић - Канга, Саного - Бен, Иванић, Катаи - Павков.

МИДТЈИЛАНД (3-4-1-2): Лосл - Далсгор, Свјатченко, Паулињо - Андерсон, Чарлс, Енвадике, Дир - Евандер - Исаксен , Систо.

Уочи меча

Фудбалери Звезде са прве позиције чекају дуел са Митјиландом. То, Дејана Станковића има реми и две победе, док су Данци са два ремија и једним поразу на трећем месту са два бода.

Први дуел ових тимова завршен је резултатом 1:1. Тренер Митјиланда Бо Хенриксен верује у свој тим.

- Нема друге опције, морамо да победимо. Пред нама је кључан меч у борби за наставак такмичења. То значи да морамо да нападнемо, али и да будемо паметни. Имамо осећај да смо заслужили више из прве утакмице после доброг наступа код куће. Овде долазимо пуни поштовања за Црвену звезду. Знамо да има добар тим, први у групи, са пуно искусних играча. У ситуацији смо у којој нам је потребна победа", рекао је Бо.

За Дејана Станковића нема много дилеме, европска јесен је циљ.

- Свака утакмица носи своје, гледаћемо да је "предвидимо", припремимо до ситних детаља. Чека нас једна брза екипа, видећемо на терену, група је та која добија. Очекујем сличну утакмицу као у Данској, с тим да је Маракана тас који може да превагне на нашу страну. Нама је пролеће у Европи циљ, не бих се превише бавио математиком, све док нам није потребна. На нашем стадиону увек идемо на победу,  истакао је Станковић.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44