ТАДИЋ ПОГОДИО У ПОБЕДИ АЈАКСА: "Копљаници" славили у Дортмунду, Ливерпул лако против Атлетика (ВИДЕО)

03. 11. 2021. у 22:55

ДУШАН Тадић је успео да се упише у стрелце у победи Ајакса на гостовању Борусији Дортмунд (3:1) у четвртом колу Лиге шампиона.

ТАДИЋ ПОГОДИО У ПОБЕДИ АЈАКСА: Копљаници славили у Дортмунду, Ливерпул лако против Атлетика (ВИДЕО)

Мучили су се "копљаници" да пронађу пут до мреже Грегора Кобела. То су урадили тек у 72. минуту када је српски репрезентативац одлично испратио центаршут Антонија. Лопту је на путу ка голу закачио један играч домаћих, а капитену клуба из Амстердама није било тешко да убаци лопту у мрежу ривала.

Немачки клуб је од 29. минута остао са десеторицом на терену, пошто је Матс Хумелс добио директан црвени картон због прекрашаја. Ипак, то није омело изабранике Марка Розеа да дођу до предности.

Играо се 37. минут када је Марко Ројс погодио са беле тачке. Дортмунд је дуго чувао стечено вођсто, али није успео да издржи и остане непоражен, па су екипе поделиле по бод.

Ајакс је успео да искористи бројчану предност на терену, пошто је Себастијан Але у 83. минуту седмим голом у елитном такмичењу донео вођство шампиону Холандије, а тријумф је потврдио Дејви Класен поготком у трећем минуту надокнаде.

РАДОСТ Душан Тадић/FOTO: AP/Tanjug

"Копљаници" су остали први на табели са максималних 12 бодова, док су "милионери" на другом месту са шест бодова колико има и трећепласирани Спортинг, четврти је Бешикташ који је на нули.

Ливерпул је лако изашао на крај са Атлетико Мадридом у дербију дана у Лиги шампиона (2:0). Очекивало се да ће изабраници Дијега Симеонеа пружити већи отпор.

Ипак, за све су се питали "црвени". Треба рећи да им је посао био олакшан од 36. минута када је Фелипе зарадио директан црвени картон.

Тим Јиргена Клопа је и пре играча више водио са 2:0, головима Диога Жоте и Садија Манеа.

До краја утакмице у стрелце су се уписали Жота и Луис Суарез, али су погоци поништени након реакција судија из ВАР собе.

СТРЕЛЦИ Садио Мане и Диого Жота/FOTO: AP/Tanjug

Ливепрул је лидер групе Б са 12 бодова, "јорганџије" су на трећем месту са четири бода, једним мање од Порта, док је последњи Милан са једним бодом.