МИТРОВИЋ ПЛАШИ ПОРТУГАЛЦЕ: Наш центарфор игра у животној форми, што храбри пред меч одлуке у Лисабону 14. новембра

Зоран Ћоровић

30. 10. 2021. у 22:18

ШПИЦ "орлова" већ је добро наоштрен. Како се ближи меч године са Португалцима (14. новембар), Александар Митровић је све разигранији и расположенији да тресе мреже ривала.

Српски нападач је још једном потврдио да се налази у фантастичној форми хет-триком за Фулам у дербију Чемпионшипа са Вест Бромвич Албионом - 3:0 (2:0).

Митровић је тако дошао до 18 голова на 15 наступа ове сезоне и убедљиво је најбољи стрелац шампионата. По коментарима са Острва, Митар игра у животној форми. После два гола на гостовању Нотингем Форесту, клупском прваку Европе 1979. и 1980. године, најбољи стрелац у историји репрезентације Србије дао је и три гола против једног од конкурената за пласаман у виши ранг, ВБА. Био је то двобој другог и трећег тима Чемпионшипа, а српски ас је обележио првих 45 минута тако што се два пута уписао у стрелце.

Прво је у 20. минуту искористио једанаестерац, а затим у 40. удвостручио предност када је лукаво искористио кикс дефанзивца гостију Снодграса тако што је пресекао његову кратку лопту и сместио је у мрежу.

Око 18.000 навијача на испуњеном "Крејвен Котиџу" уживало је феноменалној партији њиховог највећег љубимца, а чувени слоган Mitro`s on fire скандирали су и у 82. минуту када је Србин комплетирао голеаду хет-триком. После овог меча, Фулам је зацементирао другу позицију на табели са 32 бода, док ВБА има четири бода мање на трећем месту. Као што је познато,, из Чемпионшипа два најбоља тима директно иду у Премијер лигу, четири следећа у доигравање.

Сигурно је и селектор Србије Драган Стојковић Пикси уживао у хет-трику свог најбољег нападача. Само нека Митар решета јер нема још много времена до "страшног" двобоја између Португалије и Србије који се игра 14. новембра у Лисабону. Тада ће пасти одлука која ће од ове две селекције ићи директно на Мундијал у Катару 2022, а ко ће морати да тражи шансу у баражу.

Краљ Чемпионшипа

АЛЕКСАНДАР Митровић је дебитовао у Чемпионшипу фебруара 2018. године и од тада је у овом такмичењу постигао 56 голова на само 76 утакмица - више од било ког играча у овом периоду, иако је једну сезону играо у Премијер лиги.

Ове сезоне, на последњих шест утакмица дао је чак 11 погодака, а хет--трик је уписао и крајем септембра на мечу са Свонсијем.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00