РЕАЛ ПОБЕДИО, ЈОВИЋ СЕДЕО НА КЛУПИ: "Краљевићи" срушили Елче и избили на врх табеле

30. 10. 2021. у 16:17

РЕАЛ Мадрид победио је Елче у гостима са 2:1 у 12. колу Примере и тако је преузео прво место на табели.

РЕАЛ ПОБЕДИО, ЈОВИЋ СЕДЕО НА КЛУПИ: Краљевићи срушили Елче и избили на врх табеле

Након кикса против Осасуне (0:0) "краљевићи" су се вратили на тријумфални колосек захваљујући расположеном Винисијус Жуниору.

Упркос томе што најбољи стрелац Реала Карим Бензема није играо српски нападач Лука Јовић је преседео цео меч на клупи, а шансу у срцу напада добио Маријано Дијаз.

Управо је он био асистент код првог поготка који је постигао Винисијус у 22. минуту којим су гости начели домаћина.

Свесни су играчи Елчеа били да их чека тежак задатак након примљеног гола. Још теже је постало у 63. минуту када је због прекршаја Раул Гути добио други жути картон и домаћи су са десеторицом остали на терену.

Десет минута касније уследила је мајсторија Бразилца из редова Реала. Добио је лопту од Луке Мордрића и онда сјајно "боцнуо" преко истчалог Касиље за 2:0.

Елче је у 86. минуту успео да смање преко Переа Миље, али није било времена да се избегне пораз.

Реал је сада први на табели са 24 бода колико има и Реал Сосиједад, док је Елче на 15. позицији са 10 бодова.

БОНУС ВИДЕО: ЂОКОВИЋ ИЗНЕНАДИО ШЕТАЧЕ: Новак у друштву супруге и деце возио бицикл поред београдске Бетон хале

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00