СТРАШНА ФОРМА ПРЕД МЕЧ ЖИВОТА: Александар Митровић напунио мрежу у великом дербију! (ВИДЕО)

30. 10. 2021. у 14:33

АЛЕКСАНДАР Митровић је наставио да бриљира у дресу Фулама.

После два гола на гостовању Нотингем Форесту, клупском прваку Европе 1979. и 1980. године, најбољи стрелац у историји репрезентације Србије дао је и два гола већ у првом полувремену меча са Вест Бромвич Албионом.

У питању је сусрет другог и трећег тима Чемпионшипа, другог по рангу такмичења у енглеском фудбалу, а српски ас је обележио уводних 45 минута.

У 20. је искористио једанаестерац, а у 40. удвостручио предност. Тада је пажљиво пратио шта ради одбрана ривала, а када је Роберт Снодграс решио да (очајно) врати лопту уназад Сему Џонсону, то је уочио српски шпиц и велики кикс ривала претвордио у 2:0.

Александар Митровић је тако дошао до 17 голова на 15 наступа у енглеском Чемпионшипу ове сезоне, потврдивши да се налази у животној форми. И то баш пред "меч живота", утакмицу Португалија - Србија 14. новембра у Лисабону, када ће пасти одлука који ће од та два тима ићи директно на Мундијал у Катару 2022, а ко ће морати за то да се избори кроз бараж.

Митровић се потом у завршници меча још једном уписао у стрелце. Србин је до хет-трика дошао голом у 82. минуту меча.

Подсетимо, из Чемпионшипа два најбоља тима директно иду у Премијер лигу, а четири наредна у доигравање. Ако Митровићева екипа не испусти предност од 2:0 (меч је почео у 13.30), на табели ће бити свега два бода удаљена од Борнмут који има 34, али и утакмицу мање.

БОНУС ВИДЕО Новак Ђоковић пева "Пукни зоро" - снимак о коме прича Србија

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44