КЛАСА ЈЕ ВЕЧНА: Буфон и у петој деценији доминира међу стативама (ВИДЕО)
ЖИВА легенда италијанског и светског фудбала Ђанлуиђи Буфон увелико гази пету деценију, али то му не смета да брани као у најбољим данима.
Фото: ЕПА
Ђиђи је био главни актер меча између Цитаделе и Парме, одбранивши пенал којим је спасао Парму.
Играо се 12. минут, резултат је био 0:0, а домаћин је добио прилику да шутира са беле тачке. Антонући је савим добро шутирао у сам угао, али је Буфон успео да обрани његов ударац.
У наставку игре Парма је у 23. минуту повела преко Васкеза, а онда у 59. минуту дуплирала предност и са 2:0 однела победу.
„Млекаџије” су после десет одиграних кола на 13. месту и биће им веома тешко да се врате у Серију А.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
08. 06. 2026. у 07:30
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)