СРБИЈА ПОБЕДИЛА ХРВАТСКУ: "Орлићи" наставили поход ка Европском првенству

27. 10. 2021. у 16:19

ВЕЛИКУ победу остварила је фудбалска репрезентација Србије до 17 година у квалификацијама за Европско првенство.

СРБИЈА ПОБЕДИЛА ХРВАТСКУ: Орлићи наставили поход ка Европском првенству

Изабраници Радована Кривокапића славили су са 1:0 против вршњака из Хрватске, а утакмица је одиграна у Старој Пазови.

Ривал "орлића" био је опаснији у првом полувремену. Имао је већи посед, али мрежа домаће селекције се није тресла. У наставку меча сасвим друга прича. Србија је деловало много боље на терену.

Одлука о победнику донета у 63. минут када је резервиста Матеја Бубањ погодио гол ривала и практично решио питање путника у наредни круг квалификација, јер је из наше групе сигуран путник била Бугарска која је уписала сва три тријумфа.

Велики посао током поготка завршио је Милошевић који је ушао у шеснаестерац Хрватске и "промешао" неколико гостујућих играча, затим упутио ударац. Голман Кларин је успео некако да одбрани и одбије лопту на коју је натрчао Бубањ и пласирао је у мрежу.

До краја меча наши кадети су имали још неколико добрих прилика. И Хрватска је с друге стране покушала да се врати у меч, али није било промене резултата. Србија ће идуће године играти завршни круг квалификација за одлазак на Првенство Европе.

Вреди поменути да су "орлићи" утакмицу завршили са 10 играча, пошто је у другом минуту надокнаде Вељко Миросавић добио црвени картон.

Стадион: "Спортски центар ФСС у Старој Пазови". Судија: Алард Лондхорт (Холандија). Стрелац: Бубањ у 63. минуту за Србију. Црвени картон: Миросавић (Србија (90+2).

СРБИЈА: Маринковић, Ђекић (84. Костадиновић), Вукичевић, Серафимовић, Миросавић, Ковачев (46. Бубањ), Стојановић (90. Џодић), Станковић, Шљивић, Милошевић, Николашевић (75. Недељковић).

ХРВАТСКА: Кларин, Рушковачки, Жиковић, Прекодравац, Мајданџић, Панић, Кегаљ (66. Кривак), Звонарек, Незировић (90+1. Кошчевић), Ивељ (90+1. Дамјанић), Врбанчић (75. Мажар).

БОНУС ВИДЕО: ЂОКОВИЋ ИЗНЕНАДИО ШЕТАЧЕ: Новак у друштву супруге и деце возио бицикл поред београдске Бетон хале