ОДБРАНА ТИТУЛЕ СВЕ ТЕЖА: Црвена звезда доживела историјски пораз

27. 10. 2021. у 15:30 >> 18:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде први пут у клупској историји изгубили су у Сурдулици од Радника са 2:1 у одложеној утакмици петог кола Суперлига Србије и тако себи додатно закомпликовали ситуаицију када је у питању трка за титулу.

Очекивало се да ће црвено-бели имати лак задатак против екипе коју су у до сада победили у сваком мечу у којем су играли. Ипак, тако није било овог уторка на југу наше земље.

Овим поразом црвено-белих, Партизан је остао на плус пет у односу на вечитог ривала и сада је у одличној позицији када је трка за титулу у питању. Истина, има још доста да се игра, но актуелни шампион је у све тежој позицији.

Изабраници Душана Ђорђевића, својевремено новинара "Вечерњих новости", изненадили су фаворита и нанели му први овосезонски пораз у домаћем првенству. А како се то догодило?

Милан Павков на мечу Радник - Црвена звезда

Јесте Звезда била тим који је имао више лопту у поседу, али из тога се није изродило много изгледних прилика. Радник се определио на контре и то му је дало резултат. Много проблема шампиону Србије правили су по десној страни напада домаћих Орешчанин и Богдановски.

Почетак утакмице је, уобичајено, протекао у опипавању пулса обе екипе. Вероватно су многи очекивали да ће гости преузети контролу на терену, али у томе их је осујетио храбри и надахнути домаћин. И, онда, први чин сензације: Канга је изгубио једну лопту на средини терена, она је стигла до Орешчанина који је пробио по десној страни, посло лопту по земљи, а Урошу Спасићу није било тешко да матира Борјана.

Очекивала се реакција тима Дејана Станковића након тог поготка Радника. И, јесте Звезда пребацила тежиште игре на половину ривала, али и даље није озбиљно претила. А онда је мало фалило да се у 22. минуту догоди сјајан гол у Сурдулици. Борјан је истрчао ван казненог простора и главом избио лопту, она је стигла до Петровића који је пробао са око 40 метара, али капитен гостију је успео на време да се врати и спречи домаћина да дуплира предност. То се, ипак, десило нешто касније...

Милан Борјан

Тек у последњих десетак минута првог полувремена црвено-бели су кренули мало озбиљније да прете. Покушавали су Канга, Бен, Ераковић, али ниједна лопта није успела да пронађе пут до мреже домаћег тима.

Други део меча донео је доста узбуђења. Радник није "падао", стајао је сјајно на терену и поново из контре успео да угрози фаворизованог ривала.

Олдличну контру су истрчали фудбалери домаћег тима: Богдановски је протутњао по десној страни, одложио је лопту лево до Спасића, његов ударац је зауставио Борјан, али се на правом месту нашао Лукић и сместио лопту у презну мрежу - 2:0.

Међутим, експресно је Звезда смањила резултат. Слободан ударац је извео Канга, Павков главом послао лопту пред гол домаћина, а Бену није било тешко да из непосредне близине убаци лопту у гол ривала. И... то би било то од браниоца трона, што се голова тиче. Не и што се тиче његових надања.

Ел Фарду Бен

Јер, имали су гости доста прилика до краја утакмице да избегну пораз. Живковић је претио највише, погодио је и пречку. Драговић у практично последњем минуту утакмице шутирао са неких 16 метара, али интервенција Ранђеловића била је фантастична. Резултат је остао непромењен и Радник је уписао прву победу још од августа месеца, а прву у клупској историји над Црвеном звездом.

КРАЈ! Радник - Црвена звезда 2:1

90+8' - Крај уткамице!

90+5' - Страшна одбрана Ранђеловића! Одбила се лопта до Драговића који је тукао из прве. Деловало је да лопта иде у рашље, но извио се чувар мреже Сурдуличана и спречио изједначење.

90+3' - Борјан у неверици маше рукама. Главни судија Новак Симовић је продужио чак седам минута утакмицу.

85' - Две одличне шансе имао је Живковић! Прву му је одбранио Ранђеловић, а потом је ударац главом завршио на пречки.

76' - После центаршута Канге главом је шутирао Живковић. Његов ударац није представљао опасност по домаће, па до промене резултата није дошло.

70' - Звезда је имала слободан ударац са неких 17 метара. Бен је шутирао, но погодио је само живи зид.

68' - Замало 3:1 у Сурдулици. Радник је запретио из корнера, али успели су гости да отклоне опасност.

61' - Саного је из места пробао главом. Није било јачине у ударцу, па је голман Радника укротио покушај фудбалера из Обале Слоноваче.

60' - Две промене направио је Ђорђевић. Суботић и Бибер су ушли у игру, а Петровић и стрелац другог кола Лукић су напустили терен.

57' - Ексрпесно је Звезда смањила резултат! Фаул је извео Канга, Павков главом упослио лопту пред гол домаћина, а Бену није било тешко да из непосредне близине убаци лопту у гол ривала.

54' - Нови шок за госте. Сјајну контру су истрчали фудбалери Радника! Богдановски је протутњао по десној страни. Одложио је лево до Спасића, његов ударац је зауставио Борјан, али се на правом месту нашао Лукић и сместио лопту у презну мрежу.

50' - Кренула је Звезда агресивно на старту другог дела. Павков је пробао главом, али није било снаге у ударцу нападача гостију, па је Ранђеловић лако интервениса.

Бен и Мирко Иванић

46' - Три промене је направио Дејан Станковић на старту другог полувремена. У игру су ушли Павков, Гајић и Крстичић, а утакмица је готова за Дионија, Дегенек и Фалко.

Прво полувреме: Радник - Црвена звезда 1:0

45+2' - Комбиновали су гости добро. Лопта је стигла до Ераковића који је лоше шутирао. Потом је и Бен тукао главом, али ни он није био прецизан. То је било све када је први део игре у питању.

42' - Појачала је Звезда притисак у финишу првог полувремена. Ипак и даље нема праве опасности по гол домаћина.

36' - Диони се извукао не леву страну, добро је центрирао. Фалко је покушао главом, а опасности по Ранђеловића није било.

33' - Још један покушај Гелора Канге. Наместио се Габонац добро шутирао, но лопта је отишла мало поред стативе, па до промене резултата није дошло.

27' - Најбоља прилика за Звезду није крунисана поготком. Иванић је додао лопту до Гобељића, овај добро центрирао из прве, Кагна је ухватио волеј, али је лопта отишла преко пречке.

23' - Драговић је пробао, али лопта је отишла поред гола. Створила се гужва након прекида који је извео Бен у казненом простору Радника, лопта је стигла до репрезентативца Аустрије, но био је непрецизан.

Детаљ са меча Радник - Црвена звезда

22' - Замало да видимо невероватан гол у Сурдулици. Борјан је истрчао ван казненог простора и главом избио лопта, она је стигла до Петровића који је пробао са око 40 метара, али капитен гостију је успео на време да се врати и спречи домаћина да дуплира предност.

20' - Не успева Звезда озбиљније да запрети Раднику. Добро домаћи стоје на терену и за сада чувају предност.

13' - Радник води! Орешчанин је сјајно прошао по десној страни, послао је лопту по земљи, а сам је остао Милош Спасић у шеснастерцу ривала и није му било тешко да донесе радост Сурдуличанима.

10' - И Фалко је покушао из даљине. Наместио се Италијан на леву ногу, распалио по лопту. Ипак добро је интервенисао Ранђеловић.

7' - Пробао је Бен из слободног ударца са неких 20 метара. Лопта је закачила неког у живом здиу и црвено-бели су добили корнер из кога се није изродило ништа што би угрозило Радник.

5' - Запретио је домаћин. Била је гужва у казненом простору гостију након корнера, но опасности по Борјана није било.

3' - Први оштар старт на утакмици. Фаулиран је Диони, а након слободног ударца који је извео Фалко главом је пробао Драговић. Није то био јак шут, па је Ранђеловић лако одбранио тај покушај.

1' - Утакмица је почела!

Уочи меча

Црвено-бели желе да наставе низ победа у првенству, а на том путу им стоји екипа која чека на тријумф још од 20. августа када су савладали лучанску Младост са 2:0.

Звезда се тренутно налази на пет бодова удаљености од лидера Суперлиге, Партизана, који је одиграо меч више.

Тренер шампиона Србије је истакао да се циљ Звезде зна, а то су три бода.

- Не значи ми ништа велики низ победа, ако циљ није испуњен. Последњих дана сам видео да се пише о томе, али мене интересују само резултати јер је Црвена звезда једнако резултат. Као тренери дођемо и прођемо, да ли оставимо неки траг све је то секундарно на основу завршног учинка сваког од нас ко је био, тиме се водим. Идемо по победу у Сурдулицу, била је добра утакмица против Радничког из Ниша, погледали смо поново и анализирали. Једино је фалио неки гол више. Радићемо и на томе, нећемо одустати. Очекујем да у последње три утакмице, како их зовем у циклусу недеља - среда - недеља остваримо позитивне резултате - рекао је Станковић, који је решио да уместо Родића, који не може да игр азбог жутих картона, овога пута у стартној постави буде Страхиња Ераковић.

Радник не воли када игра са Црвеном звездом: Сурдуличани, наиме, никада до сада нису остали непоражени у дуелу са клубом из Београда.

Састави тимова:

РАДНИК (4-2-3-1): Ранђеловић - Хоџић, Радмановац, Симоновић, Богдановски - Лукић, Орешчанин - Петровић, Стојановић, Спасић - Миловановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-3-2): Борјан - Гобељић, Драговић, Дегенек, Ераковић - Саного - Канга, Фалко, Иванић - Бен, Диони.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Звезде у Данској

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33