ХРАБРА БОЛОЊА НИЈЕ ИЗДРЖАЛА: Михајловић није успео да заустави Ибрахимовића и Милан

Ч. В.

23. 10. 2021. у 22:42

БОЛОЊА је поражена од Милана на свом стадиону са 4:2 у 9. колу Серије А у једној сјајној која је затворила суботњи програм у најјачем рангу италијанског фудбала.

Публика на "Ренато Дел'Ари" је могла да ужива у ономе што су приредили играчи оба клуба. Видели су чак шест голова, доста узбуђења и два црвена картона.

Првих 15 минута је била успавака, ништа вредно помена се није десило, али онда је Рафаел Леао успео да прође по левој страни. Шутирао је, а лопта је на путу ка голу закачила једног играча домаћих и "росонери" су повели.

Након тога постало је још теже за тим Синише Михајловића. Црвени картон Сумареа је додатно успорио Болоњу. Милан је од тог момента још више напао и брзо дуплирао предност.

Играо се 35. минут када је Калабрија дуплирао вођство тима Стефана Пиолија. Натрчао је на одбијену лопту и закуцао је са 16 метара.

Храбро је Болоња изашла на терен у другом полувремену и за само три минута предност гостију је била истопљена. Најпре је Златан Ибрахимовић лоше реаговао и затресао сопствену мрежу, а онда је Муса Бароу избегао офсајд замку и лако у ситуацији један на једам матирао Кипријана Татарушануа.

РАЗГОВОР Златан Ибрахимовић и Стефано Пиоли/ФОТО: АП/Танјуг

Убрзо је уследио нови хладан туш за домаће. Роберто Соријано је недуго полсе изједначујућег гола збго непрезног старта зарадио црвени картон, и Михајловићев тим је до краја морао да игра са девет играча у пољу.

Дуго се Болоња држала, али Милан је искористио бројчану предност и до краја утакмице постигао још два гола.

Исмаел Бенасер је одличиним ударцем по земљи са око 20 метара повисио на 3:2, да би коначан резултат поставио Ибрахимовић у 90. минуту.

"Росонери" ноће на првом месту и имају 25 бодова, један више али и утакмицу више од Наполије, док је екипа из Емилио-Ромање на деветом месту на табели Серије А са 12 бодова.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Звезде у Данској