ЗВЕЗДА НИЈЕ ИЗДРЖАЛА: Иванић донео бод злата вредан, Борјан чудотворац

А. Илић

21. 10. 2021. у 20:37 >> 20:37

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде били су на прагу победе над дански Митјиланд, међутим, морају да се задовоље нерешеним резултатом 1:1.

ЗВЕЗДА НИЈЕ ИЗДРЖАЛА: Иванић донео бод злата вредан,  Борјан чудотворац

Водећи гол постигао је Мирко Иванић у 58. минуту. Николас Дир је поставио коначан резултат 20 минута касније.

Били су Данци конкретнији и бољи у првом полувремену, као и у завршници другог полувремена, али је Црвена звезда тим који је први дошао до вођства. Погодили су домаћи стативу у првом полувремену, а гости су то знали да казне преко Мирка Иванића. Дир, који је и погодио стативу у првом полувремену, у 78. натрчао је на одбитак након покушаја Линда који је погодио оквир гола Милана Борјана за 1:1.

Добро је тим Дејана Станковића отворио меч, имали су контролу лопте у уводном делу дуела, али не и реализацију. Функционисала је игра црвено-белих до 20. минута јако добро, након чега је на терену постојао само Митјиланд.

Домаћи састав притискао је задњу линију Црвене звезде, а играчи Дејана Станковића нису имали идеју како да дођу до гола Елијаса Олафсона.

Мирко Иванић је са преко 20 метара у 25. минуту распалио по лопти и послао је скоро испод крова трибине "Хернинг Арене", након тога пуне руке посла имао је Милан Борјан.

Након неспоразума Гелора Канге и Славољуба Срнића Исаксен је истрчао контру, са шеснаест метара је шутирао, Борјан је добро реаговао. Само три минута касније Систо је искоса са десет метара шутирао, поново је голман Звезде био сигуран. Неколико секунди касније нова акција Данаца, Евандер је атрактивно проиграо Николаса који је успео да ударцем по земљи савлада Милана Борјана, срећом по Звезду лопта је погодила стативу и одбила се на другу страну где није било играча данског тима.

Систо је и у 41. минуту запретио, његов шут са ивице шеснаестерца зауставио је капитен

МИДТЈИЛАНД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1

/Дир 78 - Иванић 58/

Хернинг.

МЦХ арена.

Судија: Рој Рајншрајбер (Израел).

Мидтјиланд (3-4-1-2): Олафсон - Далсгор, Свјатченко, Дир (од 92. Мабил) - Андерсон, Кајусте (од 62. Линд), Енвадике, Пулињо - Евандер - Исаксен (од 74. Марони), Систо.

Црвена звезда (3-4-2-1): Борјан – Драговић, Саного, Дегенек – Гобељић, Срнић (од 46. Крстичић), Канга (од 81. Панков), Родић – Иванић, Фалко (од 57. Диони) – Бен (од 94. Гајић).

црвено-белих. Било је то све за први период меча.

У другом полувремену за нијансу боља била је звезда одмах на почетку. Иако је Митјиланд у првом полувремену био бољи ривал, до првог гола у 58. минуту дошла је Црвена звезда.

Милош Дегенек је по десној страни проиграо Мирка Иванића који са ивице петерца шаље лопту у мрежу Олафсона. Након гола енергична игра на обе стране виђена је, Линд је у 68. минуту шутирао икоса, а Борјан добро реагује и отклања опасност.

Звезда није издржала, двадесет минута након постигнутог, примили су гости гол. Линд је шутирао, а лопта погађа стативу, након чега пада на ногу Николаса Дира који из другог покушаја вечерас успева да поравна резултат на 1:1.

Црвено-бели могу бити задовољни, сачували су прву позицију са седам бодова, док Брага на другој има шест.

Друго полувреме

92' Драговић је блокирао ударац Митјиланда, могло је пред голом  Борјана да буде јако незгодно.

90' Незгодна ситуација пред голом Борјана. Лопта је променила правац, уместо центаршута, завршила је на стативи. Одбранила се Звезда.

87' Диони је изашао пред голмана домаћих, био је неодлучан а Олафсон лако "скупља" лопту.

85' Деловало је да је Звезда задовољна и једним освојеним бодом не журе се фудбалери српског тима након прекида, а то видно нервира навијаче на трибинама који су сваки такав покушај Звезде испратили звиждуцима.

82' Иванић је из даљине опробао ударац, непрецизан је био црногорски репрезентативац.

80' Гелор Канга је напустио игру, а место је уступио Радовану Панкову, док је Секу Саного прешао у везни ред.

78' Линд је шутирао, а лопта погађа стативу, након чега пада на ногу Николаса Дира који из другог покушаја вечерас успева да поравна резултат!

74' Марони је ушао на терен уместо Густава Исаксона.

67' Онедика добија жути картон због старта над Гелором Кангом.

66' Канга је са велике удаљености пробао - поред гола.

63' Прете играчи Митјиланда, ударац завршава крај гола Милана Борјана. Линд је шутирао, лопта погађа спољни део мреже.

58' Мирко Иванић је био усамљен на ивици петерца, хладнокрвно је реаговао на додавање Дегенека и донео радост навијачима црвено-белих.

55' Фалко је повукао контру по десној страни покушао је на другој да проигра саиграча, одбрана домаћег састава добро реагује.

51' Поново Звезда борбенија на почетку полувремена, додуше не помаже то у стварању прилика.

46' почело је друго полувреме у Данској. Срнића је заменио Крстичић.

45' КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА - Данци су у уводним минутима дозволили Звезди простор за игру, а после заиграли знатно боље, Звезду може да радује мирна мрежа.

42' Коначно прецизан ударац Звезде, Фалко је након индивидуалне акције шутирао са двадесетак метара, Олафсон хвата лопту.

41' Систо поново прети, шутирао је са ивице шеснаестерца, лопта је пала близу Милана Борјана.

39' Славољуб Срнић добија жути картон након грубог фаула на средини терена.  Прва јавна опомена на мечу.

37' Звезда сада има великих проблема да уопште пређе на половину ривала, о шансама да и не говоримо. Евандер је сада проиграо Кајустеа, био је изблокиран играч домаћих.

33' прелепа комбинација Митјиланда. Евандер је проиграо Николаса Дира, шутирао је играч домаћих по земљи, савладао Борјана, али му се статива испречила на путу првом голу на мечу.

32' Велику прилику имао је Систо, шутирао је искоса са десетак метара - још једном брани Милан Борјан.

29' Запретио је Густав Исаксен, само корнер за Данце. Након неспоразума Канге и Срнића Исаксен је истрчао контру, шутирао је играч данског тима, а Милан Борјан добро реагује.

Tekst potpisa

25' Звезда се за сада добро брани, док у нападу за сада има проблема, недостаје завршнице.  Мирко Иванић је опробао ударац и послао лопту умало под сводове крова стадиона Митјиланда.

19' Неколико напада уназад Звезда има проблем да пренесе лопту на половину ривала. Након прекида је Родић грудима послао лопту до Милана Борјан, могло је да буде незгодно, али луцидан је био чувар мреже Звезде.

16' Николас Дир је пробио по левој страни, добро се брани Звезда. Након корнера главом је покушао Нуадике.

13' Посед лопте је на страни Станковићевог тима 52% у односу на 48 домаћег састава.

9' Бен је за сада најрасположенији на терену. Шутирао је са пристојне удаљености Олафсон није имао проблема.

8' Звезда се добро и организовано брани, али исто тако и Митјиланд. Има Црвена звезда посед у својим ногама за сада, али нема већих узбуђења.

2' Покушао је Бен, прошао једног играча Митјиланда, али се саплео и пао на траву.

1' Утакмица у Данској је почела, први напад имају Данци.

Велики број навијача Црвене звезде налази се на "Хернинг Арени".

Уочи меча

Објављени су и састави за вечерашњи меч.

Митјиланд: Олафсон - Далсгор, Свјатченко, Дир - Андерсон, Кајусте, Енвадике, Пулињо - Евандер - Исаксен, Систо. Клупа: Лесл, Томпсон, Колс, Хег, Мабил, Јенсен, Чарлс, Марони, Хансен, Билити, Линд, Симсир.

Црвена звезда: Борјан – Драговић, Саного, Дегенек – Гобељић, Срнић, Канга, Родић – Иванић, Фалко – Бен. Клупа: Поповић, Гордић, Гајић, Панков, Крстичић, Њ. Петровић, Станић, Ераковић, Лазетић, Диони, Бакајоко.

Пулени Дејана Станковића желе да направе велики корак ка европском пролећу, а за то им треба победа у Данској која би уједно донела и најбољи старт у Европи.

Кадровски проблеми постоје...

- Сви знамо да је Катаи имао корону и не опоравља се свако од тога на исти начин. Причао сам са Дејаном Савићем како изгледа тај повратак, кад ми можемо да гарантујемо да је неко спреман и слично. Здравље играча је на првом месту. Катаи не може максимално да одговори захтевима и не желимо да ризикујемо. Вероватно се ништа не би десило, али кад се неко тако брзо замара, немамо други избор. Он ће остати у Београду, као и Живковић и Павков. Покушавамо да их кроз нормални рад уведемо у тренажни процес да би могли максимално да одговоре захтевима. То су озбиљни кадровски проблеми, али нећемо се предавати, рекао је Дејан Станковић уочи меча.

Тренер Митјиланда верује у свој тим.

- Мислим да смо се добро представили у Европи, иако резултати у прва два меча нису били онакви какве смо желели. Посебно на нашем терену против Лудогореца, где је требало да победимо. Осећали смо се као да нисмо имали среће. Али, не смемо да идемо около и да кукмо. Морамо да изађемо на терен и победимо, да покажемо да нам се може веровати у овој групи. Учинићемо све што можемо, ово је за нас мало финале, морамо да изађемо на терен и победимо - рекао је Хенриксен.

Звезда је у прва два дуела славила на домаћем терену против Браге (2:1), док су потом у Бугарској савладали Лудогорец (1:0).

Митјиланд је поражен у Португалу 3:1, док је раније у Данској ремизирао против Лудогореца 1:1.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17