ЗВЕЗДА ДРЖИ НЕСТВАРАН РЕКОРД: Црвено-бели су урадили нешто што нико на свету није

19. 10. 2021. у 12:24

ЦРВЕНА звезда може да се похвали светским рекордом по броју мечева без пораза у домаћем првенству, наравно, ако се гледа само актуелни период.

ЗВЕЗДА ДРЖИ НЕСТВАРАН РЕКОРД:  Црвено-бели су урадили нешто што нико на свету није

Наиме, сајт "Граценоте", који се бави статистиком и фудбалским чињеницама, јавља да је Звездин низ од 50 мечева без пораза у домаћем шампионату (45-5-0) најдужи низ рачунајући све лиге света.

Последњи пут Звезда је доживела пораз у СЛ пре 492 дана, односно 14. јуна 2020. године, када су у оквиру сезоне 2019/2020. гостовали екипи ТСЦ-а и изгубили резултатом 2:1.

Стрелци за домаћина били су Борис Варга у 12. и ненад Лукић у 18. минуту, док је једини стрелац за црвено-беле био Немања Милуновић у 78. минуту.

Црвено-бели су, иначе, током целе претходне сезоне имали само два пораза у Европи: онај од Хофенхајма у групној фази ЛЕ (2:0) и против Омоније на пенале (1:1, 5:3), у склопу квалификација за ЛШ.

Овог лета Звезда је изгубила од Каирата (2:1) и Шерифа (1:0) такође у квалификацијама за ЛШ.