ПАРТИЗАН БОЉИ У ВЕЧИТОМ ДЕРБИЈУ: Црно-бели омладинци побегли Звезди четири бода

15. 10. 2021. у 19:48

ОМЛАДИНЦИ фудбалског клуба Партизан победили су Црвену звезду иза јужне трибине стадиона "Рајко Митић" са 2:0 (1:0) у 9. колу српски лиге.

Имали су црвено-бели већи посед лопта и неколико прилика, али ниједну нису искористили и како то обично бива стигла је казна "вечитог ривала".

Играо се 31. минут, а црно-бели су извели одлично контру. Баждар је проиграо Петковића, овај упутио сјајан пас за Миловановића, а капитен црно-белих успео је да затресе мрежу ривала за вођство од 1:0. Тим резултатом се отишло на одмор.

У другом полувремену наставило се у истом темпу, уз још већи посед лопте Звезде. У неколико наврата претили су Лазетић и Кахвић, али нису проналазили пут лопти до мреже гостију. Ближио се крај утакмице и севнула још једна сјајна контра Партизана. Лопту је у празан простор добио Јевремовић, ишао је сам ка голу домаћина и онда рутински послао лопту у мрежу поред истрчалог голмана домаћих.

Партизан је први на табели и сада има четири бода више од Звезде, али и утакмицу више. У наредном колу црно-бели дочекују Чукарички, док црвено-бели иде у госте Војводини.

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда