УЕФА МЕЊА ПРАВИЛА: Због гола Мбапеа ће нешто морати да се уради
МНОГО се прича о голу који је Килијан Мбапе постигао на утакмици финала Лиге нација против Шпаније. Неки кажу да је био офсајд, али судија Ентони Тејлор је признао гол нападача ПСЖ-а.
Фото: EPA-EFE/Marco Betorello/POOL
Шеф судија у УЕФА, Роберто Росети, истакао је да је гол који је постигао Мбапе био регуларан, али да да правило које је то дозволило мора да буде "побољшано".
Фото: EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI
Подсетимо, јасно се видело да је репрезентативац "триколора" био у недозвољеној позицији после паса Теа Ернандеза, но лопту је закачио Ерик Гарсија и због тога је одлучено да гол брзоногог фудбалера буде признат.
Арбитри су то видели као намерни додир, који "ресетује" игру и због тога офсајд није био досуђен.
- Главни судија Ентони Тејлор донео је исправну одлуку, засновану на постојећим правилима и званичној интерпретацији. Гарсија је намерно одиграо лоптом и противнички играч (Мбапе) није у том тренутку имао утицај на игру. Међутим, овај случај нам показује да је тренутна интерпретација правила супротстављена са духом тих правила, која би требало да спречи играча да злоупотреби офсајд-позицију - поручио је Росети.
Тим голом Француска је победила Шпанију са 2:1 и тако освојила Лигу нација.
БОНУС ВИДЕО: РАТ НАВИЈАЧА: Хаос у Француској - Присталице Лила поново у центру пажње
Препоручујемо
ХРАБРА ЗВЕЗДА НАМУЧИЛА ЦСКА: Црвено-бели испустили победу у завршници
15. 10. 2021. у 20:54 >> 20:54
СПЕКТАКЛ НА "ЕМИРЕЈТСУ": Арсенал би да направи кључан корак у борби за титулу против препорођених "црвених ђавола"
ДЕРБИ 23. кола Премијер лиге доноси велики окршај на "Емирејтсу" где Арсенал дочекује Манчестер јунајтед (17.30) у мечу који има потпуно различиту тежину за два клуба. Тобџије јуре титулу, док "црвени ђаволи" покушавају да ухвате прикључак у борби за Лигу шампиона.
25. 01. 2026. у 07:20
ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли
Малме и Црвена звезда састали су се у Лиги Европе, а потом је дошло до туче навијача у околини Тузле, у Босни и Херцеговини, када се део Звездиних присталица из Републике Српске авионом враћао из Шведске.
25. 01. 2026. у 14:30
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)