ЦИРКУС У ЈУЖНОЈ АМЕРИЦИ: Пенал, није пенал! Гол у 100. минуту и делиријум, а онда ВАР и судија, па хаос (ВИДЕО)

15. 10. 2021. у 08:41

МИСЛИЛИ смо да смо све видели у фудбалу како се ВАР појавио, али ово што се дешавало у Колумбији сигурно никада нисмо.

Foto AP

Чак 16 минута дуже од превиђених 90 трајао је дуел Колумбије и Еквадора у 12. колу јужноамеричких квалификација за Светско првенство! Али и то није било довољно да видимо погодак - 0:0.

Еквадорци су допутовали у Баранкиљу с јасним циљем да остану непоражени, што су и успели. Буквално су преживели ово гостовање, јер су у 100. минуту примили гол, али га је судија Дијего Аро поништио због играња руком Јерија Мине.

Иако се дефанзивац домаће селекције и Евертона сјајно снашао у гужви пред голом гостију после аута и прецизно шутирао из окрета, између четворице противничких играча, претходно јесте примирио лопту на непрописан начин.

Несвесни тога, готово сви са клупе колумбијске репрезентације утрчали су на терен да прославе погодак са својим јунаком. Испоставило се, несуђеним.

Гледао је снимак чак осам минута, већао са колегама и на крају показао да је Јери Мина играо руком и да гол не важи. И настао је хаос на терену.

Пре тога арбитар из Перуа нашао се у центру пажње у 74. минуту, када је Плата пао у казненом простору Колумбије после старта Куељара, али је тада - после огромног притиска домаћих играча и гледања видео-снимка - био на страни домаће селекције. Проценио је да нема основа за пенал.

Прекид је у тим тренуцима потрајао добрих пет минута, али је био само један у низу бројних који су виђени током овог меча обележеног честим фауловима.

У дербију јужноамеричких квалификација Бразил је показао моћ и савладао је Уругвај са чак 4:1. Блистао је везиста Лидса Рафиња са два гола, Нејмар је дао један и два пута је асистирао.

Аргентина је добила Перу са 1:0 пошто је Лаутаро Мартинез дао једини гол на мечу, а могли су Перуанци до бода да Јотун није промашио пенал у 65. минуту.