ИРСКИ РЕЦЕПТ ЗА "ОРЛОВЕ" Азербејџан пао пред меч са Србијом, и то како (ВИДЕО)

09. 10. 2021. у 19:57

ФУДБАЛСКА репрезентација Републике Ирске коначно је створила разлог за радост у квалификационој групи у којој се и наша национална селекција бори за пласман на Светско првенство.

ИРСКИ РЕЦЕПТ ЗА ОРЛОВЕ Азербејџан пао пред меч са Србијом, и то како (ВИДЕО)

Ирци су први тријумф у овом такмичарском циклусу остварили у Бакуу, савладавши Азербејџан са 0:3 (0:2).

За прва два гола био је заслужан нападач Вест Бромвич Албиона, Калум Робинсон, а за трећи Ротерамов шпиц Чидози Огбене.

Робинсон је најпре у седмом минуту искористио добро додавање Меклина да сјајним ударцем, са око 20 метара, погоди ближи горњи угао гола домаћина:

Већ у 39. минуту, Робинсон је поново био стрелац, овога пута на додавање Хоргана, а и тада је Магомедалијева савладао шутирајући изван шеснаестерца, што би могао да буде рецепт и за наш државни тим, у уторак:

У 90. минуту, асистенцију Калена из корнера, Огбене је ударцем главом претворио у коначних 0:3 у Бакуу:

После овог пораза, Азербејџан је остао последњи, пети у А групи, са само једним бодом из шест наступа, а Република Ирска је и даље четврта, али са пет бодова. Испред ње је трећепласирани Луксембург са шест, те водећи двојац, Португал (13) и Србија (11).

Фудбалска репрезентација Србије вечерас гостује Луксембургу, тај меч можете уживо да пратите на порталу "Новости", а у уторак ће наши "орлови" угостити Азербејџан у Београду, од 20.45.