СФРЈ ЧЕТИРИ ОД ЧЕТИРИ: Успешан дан репрезентација са подручја бивше државе у квалификацијама за Мундијал
БИВША Југославија - Остатак Европе 14:0. Репрезентације са подручја бивше заједничке државе оствариле су четири победе у сито толико мечева у квалификацијама за Мундијал. Надамо се и очекујемо да ће им се у суботу придружити и Србија коју очекује гостовање у Луксембургу.
FOTO: AP
Важну победу завележила је Северна Македонија на гостовању Лихтенштајну (4:0) а на руку су нашим јужним суседима ишли и остали резултати у групи Ј. Захваљујући победи Немачке над Румунијом (2:1 - Румуни до 53. минута водили прелепим голом Хаџија), те ремију Исланда и Јерменије, Мaкедоци су избили на друго место иза панцир дивизије.
Црногорци су головима Марушића и двбоструког стрелца Бећираја славили на гостовању Гибралтару. На руку соколовима ишао је и резултат дербија групе у коме су Турска и Норвешка поделили бодове (1:1) па је заостатак за обе екипе смањен. Холандија је задржала прво место минималцем против Летоније.
Хрватска је головима Перишића, Гвардиола и Ливаје славила на Кипру и захваљујући бољој гол разлици преузела лидерску позицвију групе Х од Русије која је минималним резучтатом савладала Словачку.
Словенија је у истој групи као гост потврдила класу више од Малте, али тешко ће изабраници Матјажа Кека и до баража преко коцкастих и зборнаје команде који имају по шест бодова више, уз три утакмице до краја за сваку екипу.
Од осталих резултата издваја се реми Чешке и Велса (2:2) у дуелу екипа које се боре за друго место групе Е чији победник је одавно познат, то је полуфиналиста Лиге нација Белгија.
У дербију зачеља ове групе, Естонија је савладала Белорусију и препустила јој "фењер".
Препоручујемо
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!
Најновије вести везане за рат који је отпочео на Блиском истоку, а напад на Иран био је окидач за то, тичу се Светског првенства у фудбалу чији су домаћин и Сједињене Америчке Државе.
28. 02. 2026. у 22:46 >> 23:00
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (4)