ПАД ИТАЛИЈЕ: Азури поразом у полуфиналу Лиге нација прекинули невероватан низ од 37 мечева без пораза

06. 10. 2021. у 22:44

ФУДБАЛЕРИ Шпаније први су финалисти Лиге нације пошто су у полуфиналу на стадиону Ђузепе Меаца у Милану савладали европског шампиона Италију са 2:1.

Двоструки стрелац за црвену фурију био је Феран Торес. Нападач Манчестер ситија савладао је Ђиђија Донаруму у 17. минуту па у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Оба пута асистент му је био лево крило Сосиједада Микел Ојарзабал.

Њих двојица тако су донели прву победу црвеној фурији у Италији од 1971. године, али су истовремено и прекинули серију азура од 37 утакмица без пораза, која траје од 10. септембра 2018. године и пораза у групној фази прве Лиге нација од потоњег освајача Португала.

Почасни погодак за чету Роберта Манчинија постигао је Пелегрини у 83. минуту. Италија је играла са десеторицом од завршнице првог полувремена пошто је због другог жутог картона искључен капитен Леонардо Бонучи.

Навијачи Милана који су чинили већину Италијана на стадиону нису лепо примили голмана азура и ПСЖ, а некада узданису росонера Ђиђија Донаруму. Било је звиждука али и исмевања када му је током првог полувремена лопта прошла кроз руке и замало завршила у голу, одакле је извукао каснији трагичар Бонучи.

Селектор фурије Луис Енрике, који је пред овај дуел био под баражном ватром шпанских спортских новинара, у ватру јегурнуо три клинца - Јеремија из Виљареала, Хила из Тотенхема и Гавија из Барселоне, који је са 17 година и два месеца постао најмлађи дебитант у историји Шпаније.

У другом полуфиналу у четврта  састају се ФРанцуска и Белгија у Торину. Финале је на прораму у недељу у Милану.