ЗВЕЗДА САВЛАДАЛА МЕТАЛАЦ: Црвено-бели теже него што се очекивало стигли до победе (ВИДЕО)

03. 10. 2021. у 19:24 >> 21:59

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде теже него што се очекивали стигли су до нове победе у Суперлиги Србије. Црвено-бели су у 12. колу на стадиону "Рајко Митић" били бољи од Металца са 3:1.

Није домаћин баш блистао, али пишу се три бода и до њих су стигли изабраници Дејана Станковића и сада могу да одморе пошто следи репрезентативна пауза.

Када је меч почео није деловало да ће шампион Србије имати проблеме, али тим из Горњег Милановца се побринуо да тако не буде. Избраници Жарка Лазетића су се одлично представили на нашем највећем стадиону.

Утакмица је почела тако што навијачи Звезде нису били на стадиону до 20. минут. То је била порука управи. Потом се огласио и председник клуба Светозар Мијаиловић.

Ипак, када су "делије" заузеле своје место већ је било 1:0 на семафору, пошто је Филипо Фалко сјајну акцију крунисао првим првенственим поготком.

Почео је Металац да прети. Ређале су се прилике испред гола Зорана Поповића. Све је успела да их укроти јединица црвено-белих, али ударац Филипа Ступаревића није. Играо се 40. минут када је сјајни нападач донео радост свом тиму.

У наставку сусрета домаћин је поново почео да напада. Таква игра му се исплатила у 63. минуту када је Мирко Иванић сјајну сарадњу Фалка и Гајића крунисао поготком.

Звезда је кренула и по трећи гол, али до њега је стигла тек у надокнади времена када је Канга искористио пенал. Фаулиран је био Бен, а сигуран са беле тачке био је Габонац херој победе над Лудогорецом.

Шампион Србије је остао на другом месту на табели са 26 бодова, пет мање али и утакмицом мање од Паритзана, док је Металац 12. са 12 бодова.

Црвена звезда - Металац 3:1 (1:1).

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 10.000 Судија: Александар Живковић (Ниш). Црвени картон: Васиљевић у 92. минуту за Металац. Стрелци: Фалко у 10, Иванић у 63 и Канга у 93. за Звезду - Ступаревић у 40. минуту за Металац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-3): Поповић – Гобељић, Саного, Ераковић - Гајић (од 76. Крстичић), Канга, Иванић (од 90+1. Иванић), Родић (од 46. Срнић) - Фалко (од 86. Бакајоко), Павков (од 86. Лазетић), Бен.

МЕТАЛАЦ (4-2-3-1): Масларевић – Влалукин, Васиљевић, Млађовић (од 86. Милићевић), Антонијевић – Стојић, Фићовић (од 86. Шарић) – Крајишник, Грбовић, Цветковић – Ступаревић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Црвена звезда - Металац 3:1

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

90+3. МИНУТ - Пенал за Звезду! Канга је егзекутор и питање победника је дефинитивно решено!

85. МИНУТ - Морао је боље Канга. Шутирао је са 16 метара из слободног ударца, али лопта је отишла високо преко гола који чува Масларевић.

79. МИНУТ - Још једном Фалко и још једном поред гола одлази лопту коју је шутнуо Италијан.

72. МИНУТ - Вукао је Фалко лопту, имао је и самог Павкова, но Италијан се одлучио на ударац и није био прецизан, па до премене резулата није дошло.

63. МИНУТ - Иванић погађа за ново вођство Звезде! Фантастичну лопту у простор спољним делом стопала је Фалко послао Гајићу, овај послао по земљи, а Иванићу није било тешко да из непосредне близине убаци лопту у мрежу Металца.

56. МИНУТ - Иванић се нашао у одличној прилици! Гајић је послао добру лопту, шутирао је Звездин везиста из прве, но лопта се од Масларевића који је добро интервенисао одбила до пречке.

52. МИНУТ - Велика грешка Санога коју није искористио Ступаревић. Ипак и да је постигао погодак био би поништен јер је приликом трчања лопту понео руком.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме на "Маракани"

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Црвена звезда - Металац 1:1

45+3. МИНУТ - Завршено прво полувреме!

45. МИНУТ - Пробао је поново Фалко. Гајић је послао лопту по земљи, Италијан ју је захватио десном ногом и није био прецизан.

43. МИНУТ - Поповић спасао свој тим! Две сјајне одбране чувара мреже црвено-белих. Најпре је зауставио Ступаревића, а потом још једног играча гостију коме се одбила лопта.

40. МИНУТ - Заслужио је Металац изједначење! Крајишник је одлично центрирао са десне стране. Све је добро пратио Супаревић и главом је матирао голмана Звезде.

34. МИНУТ - Велика прилика за Металац! Ипак, Поповић је сјајно интервенисао и спречио госте да поравнају резултат.

26. МИНУТ - Добра акција са лошим крајем. Канга је извео корнер, Бен је вратио у средину, а Саного није најбоље захватио и лопта је отишла поред гола.

20. МИНУТ - Напада тим Дејана Станковић и после вођства, но другог гола нема. На трибине су управо ушли и навијачи Звезде који су бојкотовали првих 20 минута.

10. МИНУТ - Фантастична акција домаћих коју је голом крунисао Филипо Фалко. Одлично су комбиновали на малом простору црвено-бели. Бен је упослио Иванића, овај петом оставио за Италијана који је прецизним ударцем савладао Масларевића.

7. МИНУТ - Прво узбуђење на мечу. Родић је шутирао после корнера, лопта је погодила Ераковића и отишла преко гола.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда