СРБИН ШОКИРАО БАЈЕРН Филип Костић нокаутирао гиганта из Минхена

03. 10. 2021. у 19:24

Филип Костић је оставио фантастичан утисак у мечу 7. кола Бундеслиге у коме је са Ајнтрахтом гостовао минхенском Бајерну.

АМБИЦИЈЕ Филип Костић, Фото АП

Утакмица је завршена сензационалном победом тима из Франкфурта, 1:2, а управо је наш репрезентативац био јунак, најпре је асистирао за поравнање резултата, а потом својим ударцем донео тријумф екипи за коју наступа.

Фаворит са "Алијанц арене" је, очекивано, први затресао мрежу ривала. Играо се 29. минут када је Роберт Левандовски проиграо Леона Горецког, а овај донео предност Бајерну.
Међутим, свега три минута касније, Костић је савршено извео корнер са леве стране, пронашавши у великој гужви у шеснаестерцу Мартина Хинтерегера, а Аустријанац је главом матирао Мануела Нојера.

Бајерн је у наставку меча доминирао, али и доживео шок: играо се 83. минут када је Ђибрил Соу одложио лопту у леву страну за нашег репрезентативца, а Србин се са леве ивице казненог простора олучио на шут и мајсторски, ниским а прецизним ударцем, савладао Нојера.

Пораз није омео Бајерн у останку на првом месту табеле, са 16 бодова, једним више од учинака које су остварили Борусија Дортмунд и Фрајбург.

Ајнтрахт је после ове сензације и прве првенствене победе у сезони 2021/2022 успео да се пробије на 13. место, са осам бодова.