МИХА СТРАШНИ Синиша Михајловић згромио Лацио, Италија одушевљена

03. 10. 2021. у 14:27

СИНИША Михајловић је са Болоњом остварио најимпресивнију победу у новој сезони италијанског првенства - Лацио је нокаутиран са 3:0 (2:0).

Да ће ово бити рапсодија Михине екипе, било је јасно врло рано.

Муса Бароу је у 14. минуту на местралан начин савладао Пепа Реину, погодивши са 20-ак метара, искоса с леве стране, даљи горњи угао гола гостију:

Само три минута касније било је већ 2:0, а 22-годишњак из Гамбије, Бароу, тада је био асистент. Извео је корнер са леве стране, пребацио комплетну обрану ривала, а код даље стативе Тете је главом удвостручио предност.

На томе се тим српског тренера није зауставио. Ем је потпуно контролисао игру изабраника Мауриција Сарија, ем је у 68. минуту јунак овог меча, Муса Бароу, остварио другу асистенцију.

Тада је на левој страни уочио 19-годишњег Арона Хикија из Шкотске, овај се добром кретњом ослободио чувара, па послао лопту у ближи угао гола Лација. Лоша интервенција ветерана који је чувао мрежу омогућила је да предност Болоње нарасте на 3:0, што је само додатно одушевило навијаче "небеско-плавих.

- Михајловић држи лекцију из фудбала, писао је један од италијанских љубитеља овог спорта на Твитеру, док је утакмица још траја.а

-  Нисам мислио да ће икада доћи овај дан када ћу рећи "Михајловић није дозволио Сарију да схвати шта се дешава на терену", а сада се баш због тога јежим, истакао је други.

Сам Синиша Михајловић, и поред фантастичне игре и резултата, није био баш најзадовољнији.

Овом победом, трећом у седам овосезонских првенствених мечева, екипа српског стручњака се, макар привремено, пробила на девето место табеле Серије А са 11 бодова, а толико има и седмопласирани Лацио, за који је Сергеј Милинковић Савић играо првих 58 минута. Од 76. Лацио је остао са десеторицом на терену услед искључења Аћербија, али је већ пре тога било јасно коме ће припасти тријумф.

Аћерби је, иначе, добио два брза жута картона због истог прекршаја, услед ког је ушао у расправу са судијом Масом, који му није опростио такво понашање.

Оно је потом постало још горе, јер је играч Римљана показао арбитру средњи прст када га је овај искључио.

БОНУС ВИДЕО Нови навијачки хаос у Француској

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56