ТАДИЋ НАЛЕТЕО НА ЧАРОБЊАКА Ајакс у неверици, пораз коме се нико није надао (ВИДЕО)

03. 10. 2021. у 17:08

Фудбалери Ајакса доживели су први пораз у овој сезони холандског шампионата.

Они су на свом терену изгубили од Утрехта са 0:1, а стрелац јединог гола био је Вармердам у 77. минуту.

"Копљаници" су скоро све време имали иницијативу, лопту држали у свом поседу чак 68% времена, али ниједан од 20 шутева нису успели да спроведу у супарничку мрежу.

За то је најзаслужнији голман Утрехта, Мартен Паес, који је чинио чуда између статива.

Најбољи пример за то виђен је у 57. минуту, када су у размаку од четири секунде Себастијан Халер двапут, а капитен репрезентације Србије Душан Тадић једном, доживели да им чувар мреже ривала заустави ударце. И то из непосредне близине - са 14, 11, односно осам метара.

После осам одиграних кола, Ајакс је и даље први са 19 бодова, а Утрехт се пробио на друго место, сакупивши 17.