СУАРЕЗОВА ОСВЕТА КУМАНУ Атлетико прегазио Барселону и продужио јој агонију

02. 10. 2021. у 22:53

У дербију осмог кола шпанског првенства, Атлетико Мадрид је савладао Барселону са 2:0.

Twitter / @ntvspor

Јунак победе био је бивши ас Барсе, Луис Суарез, који се на себи својствен начин осветио тренеру клуба са "Ноу Кампа", Роналду Куману, који га је и отерао из екипе чији је трећи најбољи стрелац у историји са 198 погодака у пет сезона.

Суарез је најпре у 23. минуту био асистент за гол Томе Лемара, и то проигравши колегу без гледања након што га је, после лепог окрета на левом крилу, проиграо Жоао Феликс.

Уругвајац и стрелац првог поготка су потом земнили улоге када су, у 44. минуту, по други пут навијачи "јорганџија" славили то што се Барселонина мрежа затресла.

Екипа Дијега Симеонеа је, наиме, одузела у левом делу своје одбране лопту гостима, а онда за десет секунди, уз само по два контакта с "бубамаром", освојила цео терен. У акцији у којој су учествовала четворица фудбалера, Ламар је на крају, у ситуацији 2-на-1, десно од себе проиграо Суареза, овај имао "све време овог света" да види шта покушава голман ривала Тер Штеген, а онда га је рутински савладао са 2:0.

После овог меча, Атлетико се на врху табеле изједначио са градским ривалом Реалом, који такође има 17 бодова, али меч мање, док је Барселона тек девета, уз свега три победе и 12 првенствених бодова.

То би, уз дебакле у Лиги шампиона у виду пораза од по 3:0 од Бајерна и Бенфике, ускоро могло да доведе и до Куманове смене. А од тога, чини се, не могу да спасу ни подаци попут 70% времена с лоптом у поседу у овом дербију, или три шута више од Атлетика. Барса, просто, уопште није била опасна, нарочито откако је Кутињо изашао из игре у 64. минуту, па је на управи клуба да нађе решење и прекине ову агонију.

БОНУС ВИДЕО Након нокаута - Судија усред ринга морао да успава ММА борца

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45